Wpis z mikrobloga

Po wielu latach doczekałem się w mojej miejscowości łącza światłowodem dzięki POPC. Sieć jest dzierżawiona przez kilku dostawców, cenowo wypada podobnie. Chciałbym usłyszeć opinie na temat tych dostawców i wybrać najmniej problematycznego. Do wyboru mam Orange, UPC i RFC. Ważne jest dla mnie to aby nie korzystać z tych śmieciowych ruterków od dostawcy tylko podłączyć moją istniejącą sieć najlepiej do terminala ONT. Mile widziany byłby też publiczny adres IP, nawet zmienny może być. Jak wygląda dołączenie u nich do pakietu telewizji po powiedzmy roku? Macie mireczki może jakieś doświadczenie z powyższymi dostawcami?
#internet #siecikomputerowe #orange #rfc #upc #pytanie
  • 7
@KebabWolowinaSosOstry: Jesli oznaczac RFC, UPC, Orange to pewnie masz siec Nexery albo Inea. Jesli tak jest powinienes dostac ONT operatora swiatlowodu a dopiero za nim router operatora ktory dostarcza ci internet, w przypadku Orange ludziska loguja sie po PPPOE, z UPC podobno trzeba przestawic router w bridge, pytanie czy dziala to tak samo jak ich routery ktore dostarczaja do kablowki. Z RFC cholera wie ale to najmniejsza firma, mozesz jeszcze ewentualnie
@laserz: Przeczytaj watek ktory podlinkowalem, ja nie mam jeszcze swiatlowodu nie sprawdzilem tego w praktyce. Niby da sie nawet na sieci orange tylko trzeba od nich wymeczyc ONT plus Funbox, nie samo Funbox. Siec Nexery powinna byc przezroczysta, nawet jest lepiej bo zawsze dostaniesz ONT.
@laserz: W tym rzecz, ze Orange nie udostepnia bridge, skoro wyglada skomplikowanie po co o pytasz, bo co ci potrzebny wlasny router? Jesli chcialbys wlasny router router (a nie wlasne wifi bo to roznica) myslalem, ze wiesz co chcesz osiagnac. Mozesz sobie kupic access point czy drugi router i podpiac go jako access point, nawet wylaczyc wifi na funboxie, masz routing na funboxie ale wlasne wifi, sam tak dorzucam wifi na