Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Dobra to ja mam poważnie pytanie.

Aktualnie odkładam szczepienie przeciw Covid-19 tak długo jak tylko się da. Nie ukrywam, że sama myśl o tym szczepieniu budzi we mnie mocny dyskomfort.

W wieku 12-13 lat (nie pamiętam już w dokładnie musiał bym zerknąć w książkę zdrowia) podczas 2 szczepionki na żółtaczkę miałem wstrząs anafilaktyczny (około 5 minut) po podaniu szczepionki wraz z "szczękościskiem" oraz chwilowym zatrzymaniem krążenia (obudziłem się dopiero w szpitalu).
To jedyny raz kiedy byłem w szpitalu w całym życiu. Po tym przez prawie 2 lata moja temperatura ciała utrzymywała się w okolicach 37.6 a lekarze rozkładali ręce i mówili "tak już Pan ma i co Pan poradzisz". Temperatura jednak po tylu latach wróciła do normy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jest jakaś szansa w ogóle, uniknięcia szczepienia? Jest to realnie groźne chyba dla mojej osoby skoro następnej dawki przeciwko żółtaczce nikt z lekarzy nawet w szpitalu nie zdecydował się mi podać...

#koronawirus #medycyna #szczepienia #covid19 #astrazeneca #pfizer
  • 7
@Caracas: Nie wiem co jest w ankiecie, którą się wypełnia przed podaniem szczepionki, ale być może znajdują się tam pytania dot. ww. kwestii, więc strzelam, że lekarz po zapoznaniu się z twoją ankietą zdecyduje, żeby tobie nie podawać szczepionki.
@Caracas:
Ja bym się poważnie zastanowił na twoim miejscu a na pewno porozmawiał z lekarzem i to najlepiej alergologiem. Może są już jakieś zalecenia co do wyboru konkretnej szczepionki? Albo może sprawdź też jakie składniki miała tamta szczepionka po jakiej dostałeś anafilaksji?