Wpis z mikrobloga

Siostra rok 85 bez dolegliwosci, reguladnie sport. Koronawirus przetyral jej pluca ze ma problemy z oddychaniem, blizny na plucach i cos sie zesralo neurologicznie, bo nie jest w stanie przejsc 2 krokow prosto przed siebie. Wczoraj wyslali na rezonans
Kazdy moze trafic gorzej i wcale nie musi byc grubasem z tysiacem chorob
#koronawirus
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Merkowsky: a niby dlaczego nie? Pieniadze zbieram, prosze o cos? Napiaslem jakie ma problemy ktos kto ma pecha i tyle, po c--j mam rozsylac jakies dokumenty? Gdybym zbieral jakies pieniadze na zbiorce to wtedy chetnie bym wyslal, a tak to walcie sie na ryj z takimi oczekiwaniami, bo jestescie smieszni XD
  • Odpowiedz
@Merkowsky: ja ciebie o nic nie prosze, foliarzu XD

A nie, przepraszam. Prosze cie zebys wypierdzielal w swoje antycovidianowe koleczko wyparcia i przestal zawracac dupe zadanami o poufne dokumenty kiedy nikt niczego od ciebie nie oczekuje
  • Odpowiedz
ale foliarstwo powie i tak hurr durr mało zgonów

albo coś w stylu: "po co mam się szczepić skoro ryzyko zgonu w mojej grupie wiekowej to mniej niż 1%".

Pozostaje także jeszcze long covid

Zgodnie z najnowszymi opracowaniami do najczęstszych objawów długiego covidu zaliczane są (od najczęstszego): zmęczenie, bóle głowy, problemy z uwagą, utrata włosów, problemy ze słuchem, duszność, zaburzenia smaku i węchu, wzmożona ilość oddechów po aktywności fizycznej, bóle stawów, kaszel
  • Odpowiedz
@Norskee: nie miałem testu, miałem smak, miałem węch i dalej posiadam.
Ale na przełomie listopada - grudnia siedziałem 17 dni na kwarantannie. Brat zachorował, matula też.

Minęło ile, ponad 5 miesięcy.
Ja zdrowy chłop, rower, piłka, siłownia, spacery, całe życie aktywne fizycznie...a obecnie schodząc na dół i dokładając do pieca, jak wracam z powrotem to mam zadyszkę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Norskee: 32 lvl zdrowy z lekkim brzuszkiem. u mnie trwało to około 4 tygodnie. Najpierw tylko ból karku. Później doszły klasyczne objawy i saturacja na granicy hospitalizacji. Pozbierałem się w miarę ok. Została zadyszka i w sumie tyle z objawów fizycznych. Najgorsze jest to otępienie. Minęło ok 6 tygodni a ciągle łapie się na tym że stoję od kilkudziesięciu sekund w lodówkę i nie wiem co chciałem wziąć (biore losową
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Norskee: fajnie, a ja mam sąsiada który po grypie stracił czucie w całym ciele i mógł ruszać tylko głową. Lata zajęło mu dochodzenie do siebie. Czego twoja historyjka dowodzi? Że niektórzy aktywni przechodzą gorzej covid? Co z tego, skoro to ułamek promila
  • Odpowiedz
@dociekliwyobserwator ja znam dwie osoby, jedna 60+, otyłość cukrzyca, choroby krążenia, druga kolega ze studiów 38 lat nie wiem czy miał jakieś choroby współistniejące ale zmarł w skutek powikłań.
A teraz naposze coś bardzo nie fajnego, nawet gdyby śmierć spowodowana covidem dotknęła moich najbliższych to nie zmienił bym w życiu mojej anty covidowej narracji co do tego chorego cyrku. Wolę żyć krótko będąc wolnym niż długo w jakimś zamordystycznym reżimie obdartym
  • Odpowiedz
@Norskee: Tak samo jak niektórzy źle przechodzą grypę ¯\_(ツ)_/¯ Ja miałam gorączkę 38 stopni przez 2 dni i tyle z tego covida, niebieski kaszel kilka dni, babcia 85 lat bezobjawowo.
  • Odpowiedz
@Norskee ja jakimś super sportowcem nie jestem. W październiku chodziłem na basen, praktycznie co drugi dzień, żeby spalić brzuch. Szybki marsz tam i spowrotem (w sumie 7km), a na basenie robiłem spokojnie 60 długości w mniej niż 45min po długiej przerwie od pływania. Potem złapałem Covida, który położył mnie na miesiąc w łóżku, gdzie zdychałem. Dziś jak mówię i chodzę to dostaję zadyszki. Jak spawam w pracy, to spaliny, które wcześniej
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Norskee: grupa rodziny i znajomych. Łącznie z 30 osób, rozpiętość wiekowa 25-70 lat. Wszyscy przeszli covida bezobjawowo, albo tracąc smak/węch na parę dni ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz