Wpis z mikrobloga

Hej,
Po niecałych dwóch miesiącach prac na około 30%, udało mi się stworzyć Czkawkę 3.1.0, która umożliwia znajdowanie i usuwanie duplikatów, podobnych obrazów, muzyki, zepsutych plików, dużych plików etc.

Zmiany:
- Wyczyszczenie pliku README i przerzucenie instrukcji do innych plików
- Naprawa błędu spowodowanego zbyt małą kolejką poleceń(bounded channel)
- Poprawa błędu uruchamiania Appimage(błąd zewnętrzny)
- Lepsze sortowanie wyników
- Sortowanie cache, który można teraz łatwo modyfikować rekordy
- Wycentrowanie wszystkich okien(niekiedy pojawiały się w rogach)
- Naprawa błędu z wykluczaniem plików na Windowsie
- Możliwość ustawienia minimalnej wielkości pliku zapisywanego do cache
- Dodanie ikony do snapów przez co teraz wyświetlają się w menu - właśnie przez to że użytkownicy nie widzieli ikony, większość osób dawała Czkawce ocenę 1/5 :(

Cena - Gratis (MIT)
System - Linux(Snap, Flatpak, binarki, Appimage, Repozytoria(tylko niektóre)), Mac(binarki), Windows(binarki)

Repozytorium - https://github.com/qarmin/czkawka
Pliki do pobrania - https://github.com/qarmin/czkawka/releases

#linux #mac #windows #czkawka #tworczoscwlasna #technologia
Pobierz q.....n - Hej,
Po niecałych dwóch miesiącach prac na około 30%, udało mi się stworzy...
źródło: comment_1620547323e4Kfrqpr7coWLuuas1OgQt.jpg
  • 8
@qarmin zajebiste, szukałem ostatnio czegoś podobnego i nie znalazłem, nawet w cli. A mam trochę backupów do przemielenia gdzie robiłem kopie kopii i mam nieziemski bałagan
@qarmin: brakuje mi w czkawce mądrości. Rozumiem, ze mądrość o ile da się zaimplementować, to trudno sprawić, aby innym robiła mądrze. Ale do rzeczy:

Żona jest przypadkiem, gdzie duplikaty piętrują się kilkukrotnie w gigabajtach (łącznie 900GB zdjęć), czkawka wyświetla kilometrową listę duplikatów i sam nie jestem w stanie tego ogarnąć. Nic mi ta lista nie daje.

Żona ma folder: DSCIM0101 czy jakoś tak. Da się domyśleć, że to kopia folderu ze
@qarmin: mam identyczny case jak @dict ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jedna bardzo prosta heurystyka która mi przychodzi do głowy to oznaczenie całego katalogu jako duplikat jeśli wszystkie pliki w nim są duplikatami, i pominięcie wtedy poszczególnych plików na liście.

Druga rzecz - dwa rodzaje przeszukiwanych ścieżek, czyli np. ustawiam /home/hitherto/backup jako źródło do porównań, ale duplikatów szuka w całym /home/hitherto - mogę sobie zawęzić to co sprzątam
@qarmin: ten kierunek, ale bardziej chodzi o filtrowanie wyników niż zaznaczenie, mam 100 tysięcy duplikatów w 53 tysiącach grup - wpisałem sobie /home/hitherto/backup/* w select custom no i mi zaznaczyło ileś tam tysięcy, ale nie mam co z tym zrobić i tak bo nie usunę wszystkich, zwłaszcza że niektóre duplikaty są tylko w ~/backup a nie chcę wszystkich kopii usunąć. Nawet tej listy nie jestem w stanie przewijać za bardzo.

sortowanie
@qarmin: Przypomniało mi się. Super by było, jakby czkawka pozwalała zawołać meld, kdiff czy jakąś inną difiarkę na katalogach - prosto z listy duplikatów.