Wpis z mikrobloga

@bialyjakbialek: Dla mnie caly mechanizm jest troche skomplikowany ale z tego co czytalem to dolożenie składki pracodawcy wlicza sie do opodakowania wiec szybciej wchodzisz w miesiac z wyzsza skladka podatku - dostajesz mniejsza pensje. Dodatkowo banki pobieraja opłate za prowadzenie konta PPK m in te koszty moga miec wplyw na to ze nie wyjdziesz lepiej niż na zwyklym wyplacaniu pensji. Milem na mysli wyplacanie ppk np co 4 lata
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Eplan: nawet jak wpadasz w drugi próg to rentowność spada nieznacznie, pisałem o tym na tagu, przejrzyj wpisy. Dopłata pracodawcy to 1.5% więc w rzeczywistości niemal nie ma szans żeby ktoś bez ppk nie wpadał w 2 próg a z ppk wpadał, a nawet jeżeli to się zdarzy to oznacza że wpadnie jedyny raz w grudniu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Eplan: ja trzymam bo nie uważam, że istnieje duże ryzyko jakiejkolwiek nacjonalizacji tych środków, bo to jest zupełnie inny twór niż OFE, same fundusze jak na fundusze na naszym rynku są bardzo tanie jeżeli chodzi o opłaty za zarządzanie i wcale nie uważam, że mają shitową alokację, bo w portfelu jest też trochę etfów na Amerykę i emerging markets. Zobaczymy jak się będzie rozwijać, jak będę się czuł niekomfortowo to się
  • Odpowiedz
@Eplan: Ja pieniędzy na koncie bankowym mam pod dostatkiem, więc z ppk nie mam po co wypłacać. Traktuje to jako lokatę z dobrym procentem. Może kiedyś wypłacę jak będzie mi potrzebna dodatkowa kasa na jakąś inwestycje.
  • Odpowiedz