Wpis z mikrobloga

#informatyka #siecikomputerowe #siec #macbook #windows

Szukam kogoś kto pomoże mi zdebuggować problem z moim internetem. Od jakiegoś czasu (ISP Vectra) zaczął mega wolno działać.

Konkrety:

1. Time-to-first-byte mam na poziomie 7 sekund od usług Google (podczas tych zwiech). Jednak ta spadki pojawiają się bardzo nieregularnie i nie mogę zdiagnozować o co chodzi.
2. Oczywiście Vectra umywa ręce.
3. Zmienili kanał WIFI, zrobili hard reset ich bieda-routera, wysłałem im raport z MTR (zero loss podczas strzelania do google.pl). Speed test - pefekcyjnie.
4. Różowa na telefonie też zwuażyła podobne zawieszenia i na lapku.
5. MTR poprzez ethernet na kompie różowej - loss 1% na dwóch kannałach.
6. U mnie również (ale pisałem o tym wyżej).
7. Zmieniałem DNSy z Google na Cloud Flare i nic.
8. Ja mam MacOS (BigSur), różowa Win 10.

Troche już nie mam pomysłów o co chodzi i brakuje mi narzędzi. No i poszukuję mądrych głów do pomocy.
janekbrzechwa - #informatyka #siecikomputerowe #sieć #macbook #windows 

Szukam kog...

źródło: comment_1620401281fvq5nZWSjDX3WrbmPFBgnX.jpg

Pobierz
  • 47
@thority: trochę mam utrudnioną akcję w domu, bo mam słaby zasięg i pingi z komórki mam 60-100ms. Ale nawet na tak słabym necie nie ma takich irytujących zawieszeń po kilka sekund jak chce coś np. w translatorze sprawdzić z wtyczki.
@d1sconn3cted @thority puściłem pinga na dwóch kompach na raz. ciekawym jest że:

U różowej na kompie pingi po wifi 13-14, raz na jakiś czas ping po 60, tak samo regularnie.

Co więcej teraz zauważyłem, że spadki wydajności responsów nie odzwierciedlają pingów w sieci. Co więcej nie mogę ich zauważyć na kompie u różowej (zakładam, że mogła sobie ot tak narzekać bo jakiś serwer wolniej odpowiadał).

Co sprowadza mnie do tego, że może