Wpis z mikrobloga

@sharper: Jutro jadę do ASO z kilkoma rzeczami i m. in. tą akcją serwisową, to się na pewno wypytam czego dotyczy. Jak będę wiedział coś więcej to dam znać. Pogłoski chodzą, że to może mieć jakiś związek z aktualizacją tempomatu, która pojawiła się już jakiś czas temu na rynku japońskim, ale tak na dobrą sprawę, to chyba nikt na 100% nie wie czego dokładnie dotyczy ta kampania.
@NieJestemCzlowiekiem będę wdzięczny za info jeśli czegoś się dowiesz, bo serwisant mi to porównał do aktualizacji telefonu ;-) Wizytę mam dopiero za 2 tyg, a mam cichą nadzieję, że ta akcja rozwiąże problem z drenowaniem akumulatora.
@sharper: Na drenaż akumulatora była akcja AL035A, ale wnioskuję, że tę już miałeś wykonaną i nie pomogła? Są też informacje, że AM005A może być też łatką do tej poprzedniej, ale to w dalszym ciągu tylko domysły ludzi.
Jakbym nie dał znać jutro do 16 czego się dowiedziałem, to mnie zawołaj.
@sharper: Na forum mazdaspeed jeden z użytkowników wrzucił odpowiedź od Mazda Polska

AM005A Reprograming sterowników Mazda3 (BP) oraz CX-30 (DM):W pojazdach objętych programem, CCU (moduł sterujący klimatyzacją) i BCM (moduł sterujący nadwozia) mogą nie przejść w tryb uśpienia, nawet po wyłączeniu zapłonu lub przejście w tryb uśpienia może zająć dużo czasu. Prąd elektryczny może nadal płynąć, umożliwiając rozładowanie akumulatora, jeśli pojazd nie będzie używany przez pewien czas. Serwis dokona aktualizacji oprogramowania.
@sharper: Nie udało mi się za wiele dowiedzieć w serwisie na temat tej kampanii. Odpowiedź jaką uzyskałem, brzmiała mniej więcej tak: "sterowniki trzech modułów w samochodzie będą weryfikowane czy nie ma w nich jakichś błędów i jeżeli takowe będą, to zostaną wgrane poprawki". Jak dopytałem jakie mogą być usterki wynikające z tych błędów, to dostałem odpowiedź, że: "w przypadku mojego modelu może zanikać chwilowo zasilanie, co będzie objawiało się np. przygasaniem
@NieJestemCzlowiekiem dzięki wielkie za info, też mi się wydaje że nie chcą głośno o tym mówić :) Na szczęście takie postoje zdarzają mi się ze dwa razy w roku, ale jest to faktycznie frustrujące. Jeśli po swojej wizycie czegoś się dowiem, to dam znać.
Swoją drogą mam jeszcze problem z android auto. Jak uruchamiam nawigację i muzykę jednocześnie (Spotify, yt, storytel), to aa łapie totalnego freeza..