Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
Dobra, widzę, że muszę popełnić ten wpis, bo niektórzy, mimo bycia pełnoletnim, nadal nie wiedzą, jak działa świat.

Na wykopie pojawiło się takie znalezisko: https://www.wykop.pl/link/6091627

Zauważyłem, że pod nim komentuje bardzo dużo zielonych kont, dopiero co założonych, i wypytuje o przecieki maturalne arkusza z angielskiego. Więc postanowiłem trochę sobie pomieszkiwać i na czyjeś pytanie o arkusz (z dopiskiem, że ta osoba nie ma mikroblog+) odpowiedziałem, że owszem, mam, bo kupiłem sobie mirko+ i na tym skończyłem posta. Jakież było moje zdziwienie, kiedy godzinę później znalazłem kilka wiadomości sępiacych, żeby dał ten arkusz.

I teraz moja hipoteza: albo ludzie są tak głupi i serio szukają przecieków maturalnych, albo to jakieś trolle z policji lub CKE i szukają źródła przecieków, bo z maty coś tam wyciekło. Jeśli to pierwsze, to mam dla Was wiadomość: trzeba było się uczyć, a nie w szkołę kamieniami rzucać. Teraz, to możecie sobie kupić, co najwyżej TurboMaturę (#pdk) i szykować się na poprawkę w sierpniu. Jeśli to drugie, to również mam wiadomość: słabo robicie swoją robotę, jeśli myślicie, że naprawdę ktoś Wam ot tak da takie dane. Zielone konta to z założenia osoba niezaufana i podobne akcje próbowali uskuteczniać niektórzy wcześniej i wypytywać o otwarte siłownie w czasie lockdownu itp. No, na pewno ktoś zaryzykuje własną wolność i się podzieli.

I jeszcze jedno: Wystarczyło sprawdzić trzy rzeczy, żeby wiedzieć, że ściemniam.
Po 1. (teraz zdradzę wielką tajemnicę Wykopu i zostanę pewnie pariasem): Nie ma czegoś takiego jak mikroblog+. To inside joker wykopowy, który ma na celu właśnie ośmieszanie pelikanów, którzy to łykną.
Po 2. Dodałem lennyface w spoilerze. No, kurna, nie wierzę, że nikt nie wie, po co się daje lenny'ego ( _)
Po 3. Wystarczyło wejść w mój profil i zobaczyć, jak długo mam konto na wykopie. Tegoroczni maturzyści było w zerówce, kiedy ja już tu byłem. Nietrudno się domyślić, że raczej nie mam 18 lat i nie piszę z Wami matury.

I jeszcze wołam zainteresowanych, żebyscie mogli się zastanowić nad własnym życiem:
@Savage12 (ciebie pozdrawiam najbardziej, bo jesteś już pomarańczką)
@aviis8
@Kasia06
@Orion178
@Lola456

Taguję tak, jak otagowany było tamto znalezisko:
#matura #angielski #2021
Pobierz Del - Dobra, widzę, że muszę popełnić ten wpis, bo niektórzy, mimo bycia pełnoletnim,...
źródło: comment_1620240522rcKcBL7fusmBUv6EYtkzSI.jpg
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@godoto: Ło #!$%@?, tyle lat w nieświadomości. Muszę teraz cofnąć to, co napisałem wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@elgrecqo: bez przesady to jest cena postępu, każde pokolenie jest w czymś wyspecjalizowane w zależności od panującego środowiska, po co się uczyć tabliczki mnożenia na pamięć, do obrzydzenia jak można odpalić kalkulator w telefonie. Oni są słabi w kombinowaniu, z resztą to jest chyba domena młodzieży ze działają chaotycznie, kierowani emocjami i ciężko jest ich skłonić do refleksji. Wyrobią się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@elgrecqo: Dochodzę z czasem do podobnych wniosków co @Canoodle. Każde pokolenie psioczyło na te poprzednie, a mimo wszystko świat nadal istnieje i ludzie na nim również. My będziemy psioczyć na nasze dzieci, one nasze wnuki itd. zjawisko to nazywa się po angielsku juvenoia (nie wiem, czy istnieje polska nazwa) i jest charakterystyczne dla wszystkich kultur.