Wpis z mikrobloga

Wczoraj miałem szczepienia i przez pierwsze 3-4 godziny było ok. Jednak potem zaczęła narastać lawinowo temperatura. Po ok 6h miałem już 38, po 12h około 39,8-40,0.
W nocy miałem na zmianę paraliż raz lewej, raz prawej nogi. Teraz dochodzi drętwienie 2 palców u prawej ręki. Mam wrażenie, że opada też mi jeden kącik ust. Nie wiem czy coś z tym robić, czy wzywać karetkę czy jeszcze czekać?
Nie chcę panikować i chyba wezwę wasze resztki rozsądku i może po prostu kur wa pójdziecie szczepić a nie zachowywać się jak strachliwe piz dy? Czego się boicie? Małe dzieci dostają 5ton szczepionek,
a wy panikujecie bo dostaniecie raz w dorosłym życiu coś, co może skończyć ten #!$%@? stan?
Czego się boicie, depopulacji? O czym wy kur wa #!$%@?? Skończyć te gówno raz na zawsze, by nawet im do głowy nie przyszło, by szczepić potem co roku. Może uda się to zepchnąć na margines jak kiedyś Sars 1.


https://szczepienia.pzh.gov.pl/wp-content/uploads/2021/02/Kalendarz-szczepien-2021-1170x827.png

#koronawirus #polska #covid19 #szczepionki #szczepienia
  • 17
@text:
W przypadku dzieci to też chore. O ile nie neguję konieczności szczepień to obecnie tylko do 1 r.ż. jest dwa razy więcej szczepień niż w latach '90, a ogólne zdrowie społeczeństwa tylko się pogarsza (oczywiście nie twierdzę, że szczepienia są przyczyną, ale jak widać wcale nie są remedium na wszystko. Szczepi się nap. na pneumokoki których inwazyjna postać to kilkanaście przypadków na 100 tys.
co może skończyć ten #!$%@? stan?


@text: Na 100% się skończy ten #!$%@? stan, nawet w momencie kiedy minister zdrowia że nigdy nie wrócimy do normalności a nowe mutacje będą obniżać skuteczność szczepień
W przypadku dzieci to też chore. O ile nie neguję konieczności szczepień to obecnie tylko do 1 r.ż. jest dwa razy więcej szczepień niż w latach '90,

@LaurenceFass:
Generalnie zgadzam się z tym, że jeżeli problem był marginalny (np: zgony lub poważne stany chorobowe mega obciązające budżet) to nie powinno dodawać się nowych obowiązkowych szczepień. Ale chyba się zgodzimy, że jak ten cyrk ma trwać dalej, to lepiej go skończyć tak.
nowe mutacje będą obniżać skuteczność szczepień

@Chuseok:
I równie dobrze nowe mutacje mogą obniżyć szkodlwiosc Sars 2, podobnie jak ustąpił Sars 1 (i wiele innych wirusów wcześniej)
@text: Po prostu śmieszy mnie argument "powrotu do normalności" w sytuacji kiedy wszyscy rządzący w Polsce i Europie mówią jednym głosem "nie będzie powrotu do normalności"

Ja rozumiem jak ktoś się szczepi dla własnego bezpieczeństwa, nie chce chorowac, nie chce trafić do szpitala. Ale jak myślisz że szczepienie pozwoli wrócić do normalności to jesteś po prostu naiwny
@text:
Tylko obecnie wygląda to tak, że szczepienia tylko się dodaje do kalendarza.

Ale chyba się zgodzimy, że jak ten cyrk ma trwać dalej, to lepiej go skończyć tak.

Nic takiego się nie stanie. Nawet masz wypowiedzi oficjeli, że co by się nie wydarzyło to i tak normalność nie wróci.
W Izraelu masz przykład - wymagania certyfikatów w restauracji, basenach, studiach itd. mimo znikomej ilości nowych przypadków i wysokiego procenta zaszczepienia
@Chuseok: jeślie za "powrót do normalności" rozumiesz powrót do tego co było przed pandemią tak jakby się ona nie wydarzyła, to bredzisz i żadne tupanie nóżką tego nie zmieni:duże wydarzenia mają to do siebie, że zmieniają świat. Wracano do "normalności" po wojnach światowych, upadku komuny, 11 września itd. ale ta "normalność" to nie było "to samo co wcześniej."
Podobnie będzie i teraz - my do tej normalności wrócimy, ale to nie
Tylko obecnie wygląda to tak, że szczepienia tylko się dodaje do kalendarza.

@LaurenceFass:
No i to mnie właśnie rozwala. Dodaje się kolejne szczepienia na coś, na co nie ma żadnych pandemii, żadnych lockdownów itd. i mega wielka cisza.
Ale jak 1 szczepionka dla dorosłych, to hurrr durrr.
Tak bombelki wszyscy kochają a mają w dupie, ze tam przybywa. Ważne, że 1 szczepionka dla dorosłych doszła, która #!$%@?ła im styl życia.
Nie
to bredzisz i żadne tupanie nóżką tego nie zmieni:duże wydarzenia mają to do siebie, że zmieniają świat.

@slapdash:
Nie wiem czy wiesz, ale swojego rodzaju paszporty szczepionkowe były już w Europie po I wojnie światowej.
Druga sprawa, to że świat się zmienia, to nie oznacza, by nie próbowac to skończyć.
Poza tym kto tobie powiedział, że świat przez najbliższe 100 000 lat ma być identyczny jak nie wiem w 1980 czy
@text:
Tylko, że ominięcie / wydłużenie kalendarza szczepień jest względnie łatwe.
Dodatkowo w przypadku szczepień dzieci nikt nie próbował wprowadzać dyskryminacji, kodów QR itd.

Ja w ogóle niczym bym się nie przejmował w kontekście obecnej sytuacji gdyby po prostu rząd rozpoczął program szczepień dla chętnych w przychodniach i korzystając z obecnych baz danych.
Natomiast zsynchronizowana na poziomie europejskim, cyfrowa baza danych z kodami QR to nic innego jak budowa infrastruktury pod
@text: ale to chyba nie do mnie? Przecież właśnie o tym piszę - świat się zmienia, różne rzeczy się dzieją i mają swoje skutki. To jest normalny proces. Nie zawsze nam się te zmiany podobają, to jasne, ale nie da się ich zatrzymać.

Poza tym kto tobie powiedział, że świat przez najbliższe 100 000 lat ma być identyczny jak nie wiem w 1980 czy 2019? Jaki rok ma być wyznacznikiem tego,
@text: wręcz przeciwnie
Zacytuję się ponownie:

Jęczycie panikarze jakby świat się skończył, bo - uwaga! uwaga! - COŚ się wydarzyło. Wydarzało się i

wcześniej, wydarzy się i znowu. Gorsze rzeczy się działy, gorsze się jeszcze wydarzą.

Histeria nic tu nie da.
@LaurenceFass: W jaki sposób zdrowie społeczeństwa się pogarsza, jeżeli z roku na rok średnia i przewidywana długość życia się wydłużają? Co do pneumokoków - szczepionka jest bezpieczna, a może zapobiec śmierci kilkuset dzieci w skali roku. Łatwo się gada, że to mało, dopóki to Twoje dziecko nie leży na OIOMie.
W jaki sposób zdrowie społeczeństwa się pogarsza, jeżeli z roku na rok średnia i przewidywana długość życia się wydłużają?


@Karol1337:
Chodzi o jakość zdrowia. Długość życia to nie wszystko. Inna kwestia, że długość życia też spada.

a może zapobiec śmierci kilkuset dzieci w skali roku.


@Karol1337:
Nie jest to prawdą - sprawdź statystyki.