Wpis z mikrobloga

Mirki z #motoryzacja mam auto, zwykła osobówka, sedan

Masa własna 1267kg
Ja ważę 90
Maksymalna masa całkowita 1695

Więc na moje oko jest 338kg luzu ładowności

Jak bardzo złym pomysłem jest przewiezienie 360kg betonu (płytki) większość w bagażniku, trochę na tylnej kanapie?

6km, spokojna jazda, ale do pokonania kilka progów zwalniających

Czy jechać na dwa razy albo kombinować z rozłożeniem ze 100kg na fotel pasażera?
  • 15
@gatineau: masa własna pojazdu jest ze wszystkimi smarami, olejami, pełnym bakiem, a nawet kierowcą 75kg - podaję za wikipedią.
Jak dla mnie - spokojnie na raz możesz jechać :)
@troglodyta_erudyta: Mogę ale to trochę zachodu, jadę do centrum recyklingu gdzie kolejka zazwyczaj jest na 30-60 minut stania. Więc niby 6km a czasu zleci jakby było 50

masa własna pojazdu jest ze wszystkimi smarami, olejami, pełnym bakiem, a nawet kierowcą 75kg - podaję za wikipedią.


@maaaloy: już to uwzględniłem, temat w Holandii, mam w dowodzie wpisane 1367 a oni właśnie dodaja 100kg do masy pustego auta. Choć nie wiem czy
@Iskaryota: tak myślałem, w ogóle nie zdziwię się jeżeli auto wytrzyma taka ładowność na każdej osi bo konstruktorzy lubią jednak zakładać najgorsze możliwe scenariusze więc jak piszą że wytrzyma 340kg to wytrzyma 340kg bez względu na to jak się ta masa rozłoży

Dobra nie ma nikogo kto by stwierdził że to zły pomysł więc beton jedzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gatineau: zawsze lepiej rozłożyć ciężar przed tylną oś i za przednią. Wrzucanie dużego ciężaru do bagażnika strasznie dobija zawieszenie, ja tak sobie załatwiłem sprężyny. Poza tym możesz wyłapać za to mandat.
@gatineau: homologacja: 12.1 Max płyny, paliwo. 12.2 "puste auto". Oba bez kierowcy. Na te 6km to bym olał temat, powoli nie po dziurach, progach itp. Wrzuć najwyżej paczkę na przód, dwie z tyłu i gitara(ewentualnie wynajmij busa).
W sumie w osobówce nigdy mi to potrzebne nie było, ale kurde żony mondeo mk4 2320kg(720kg), audi A4 b9 2100kg(500kg).