Wpis z mikrobloga

Czy znajdą się tutaj chętni do testowania, za darmo, subskrypcji Wykop Premium? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A mówiąc serio: jestem w trakcie pisania dodatku do wykopu, który dodaje pewne możliwości uprzyjemniające korzystanie zeń. Aktualnie działają ficzery wypisane poniżej, a w pierwszym komentarzu - aktualne plany rozwoju.

=====================
Ficzery
1. Łatwe oznaczanie użytkowników, którzy czymś podpadli, albo przeciwnie - czymś się wyróżnili; treść "odznaki" jak i jej kolor są oczywiście konfigurowalne.

PIC
PIC2

Po kliknięciu na odznakę pojawi się modal z informacjami: przyczyna oznaczenia (tutaj albo treść komentarza, albo info, że to za wykopanie/zakopanie jakiegoś znaleziska), możliwość zmiany treści i koloru odznaki, wreszcie - dodanie jegomościa na czarną listę (o tej za moment). No i przyciski do zapisania zmian/zdjęcia odznaki.

PIC

A no właśnie - oznaczyć można przy konkretnym komentarzu/wpisie, ale też i hurtem, wszystkich, którzy wykopali lub zakopali dane znalezisko.

PIC

2. Czarna lista, o której wspomniałem wyżej, to taka turbo-czarna lista. Osoba zczarnolistowana praktycznie przestaje istnieć; jej komentarze są w całości usuwane (a nie, jak w chemsowej wersji wykopowej, tylko zwijane).

3. Ostrzeżenia o podejrzanych źródłach znalezisk. Gdy wejdziemy w znalezisko, którego źródło jest na liście, wyświetli się ostrzeżenie.

PIC

Zainspirowane listami domen szerzących ruską propagandę, skompilowanymi z kilku różnych źródeł (1 (PDF), 2, 3, 4). Tym niemniej oczywiście można to sobie skonfigurować - zarówno listę domen jak i komunikat ostrzeżenia.

PIC

4. Usuwanie komentarzy ze znalezisk.
Powiedzmy, że lubisz być na bieżąco, ale komentarze pod znaleziskami politycznymi dają Ci raka - a wykop za onkologię nie zwraca ( ͡° ʖ̯ ͡°) W takiej sytuacji możesz sobie dorzucić ulubione tagi w ustawieniach do usuwania komentarzy; efekt? A o taki:

PIC

Ten ficzer można aktywować per tag, lub globalnie, usuwając komcie we wszystkich znaleziskach na raz :)

5. Z jakiegoś powodu wykop uważa, że kogokolwiek obchodzi, jaką apką został dodany jakiś komentarz. Czasem informacja ta zajmuje dużo miejsca; a na mniejszych rozdzielczościach, i przy dłuższych nickach, potrafi to rozwalić layout. Dodaję opcję usuwania tego tekstu.

PIC

6. A jak nie lubisz woodli, czyli tych okolicznościowych obrazków (np. wczoraj flaga), to również możesz je wyłączyć.

7. Ostrzeganie przed wyjściem ze strony w trakcie pisania komentarza. Gdy opcja jest włączona, a dodatek wykryje, że jesteśmy w trakcie pisania odpowiedzi czy komentarza, zapyta przed zamknięciem strony/przejściem gdzieś dalej - czy na pewno to jest to, czego chcesz? Dla wyeliminowania false positivów odpala się dopiero, gdy słów w okienku odpowiedzi jest więcej niż 5.

8. W bardzo długich wątkach na mirko, czasami giną w tłumie odpowiedzi OPa. Niby jest przy nich kolorowy pasek z lewej strony, ale jak się szybko przewija stronę to można go przegapić. Dorzuciłem w dodatku opcję lepszego wyeksponowania postów OPa po kliknięciu na przycisk.

PIC

9. Kilka razy napisałem, że to wszystko jest konfigurowalne. No, bo jest - dorzuciłem specjalną, osobną podstronę w ustawieniach wykopowych, gdzie można sobie poklikać, co się tylko chce.

PIC

====================
====================

Dobra, a teraz do rzeczy. Obecnie dodatek jest w fazie zamkniętej bety (albo alphy, nie jestem w sumie pewien ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Aktualnie testuję go sam na sobie + kilku znajomych. Ale chyba czas się troszkę otworzyć, więc jak są chętni, to zapraszam.

Warunki:
- musisz mieć konto na githubie, lub być gotowym do założenia - to testy w końcu, i potrzebuję, żeby mi zgłaszać błędy/requesty :)
- musisz mieć, lub zainstalować, dodatek przeglądarkowy tampermonkey / greasemonkey / pokrewny do obsługi userscriptów - mój dodatek na razie jest właśnie tym, userscriptem; docelowo będzie zwykłym rozszerzeniem przeglądarkowym (zapewne :P), ale to jeszcze trochę czasu minie.
- musisz nie być PiSowskim trollem lub zatwardziałym antyszczepionkowcem ( ͡º ͜ʖ͡º)

Osoby chętne proszę o plusowanie DRUGIEJ ODPOWIEDZI do tego wpisu, chciałbym od razu odfiltrować sobie boty i zbyt leniwych (nie będą zbyt użyteczni w testach) ;) Plusując oświadczasz, że spełniasz warunki wyżej. Nie obiecuję, że każdy chętny dostanie, zwłaszcza jakby jakimś cudem było Was strasznie dużo, ale nie planuję być zanadto restrykcyjny :)

Z wybranymi chętnymi skontaktuję się na priv (więc zadbaj, by mieć otworzone) w kolejnych dniach.

#wykop #dodatek #rozdajo #wykopplus (zabieram sobie tego taga, przynajmniej chwilowo, bo inne warianty nazwy jakie rozważam są zajęte lub już używane ;> jak chcesz śledzić rozwój dodatku, zaobserwuj ten tag; jak coś się zmieni, dam znać z wyprzedzeniem)
  • 16
Plany rozwoju dodatku:

- Zintegrowanie funkcjonalności podobnych (choć, zważywszy na wiek tych dodatków, raczej przepisanych i unowocześnionych - zresztą, nie przepadam za plagiatami, więc gdy przyjdzie na to pora - odezwę się do autorów) do tych, jakie można odnaleźć w tych dodatkach: https://www.wykop.pl/dodatki/pokaz/1021/ , https://www.wykop.pl/dodatki/pokaz/1013/ , https://www.wykop.pl/dodatki/pokaz/231/
- Opcja ograniczania dostępu do wypoku - przy walce z uzależnieniem ;)
- możliwość włączenia podglądu na żywo, jak wyglądać będzie post po opublikowaniu
-
Ja bym prosił w przyszłości, jeżeli by to było możliwe, o jakąś szybką/automatyczną możliwość oznaczania/ukrywania z mikrobloga wpisów które już przeczytaliśmy (z głównej w sumie też by moglo być). Istnieje już co prawda taki dodatek, ale od lat nieaktualizowany, w dodatku trochę zbugowany i strasznie obciążający przeglądarkę na mikroblogu. Jakby dało się to zrobić w lżejszej formie to by było ekstra (mogę podesłać źródło tego skryptu celem ewentualnej inspiracji)
@Aqwart2 ale tak serio serio bym chciała, kiedyś znalazłam trochę błędów na wykopie, mam odznakę łapacz bugów w profilu, mam szczęście do znajdywania takich rzeczy, też w pracy znalazłam sporo błędów w tym systemie, w którym klikaliśmy
na wykopie zdarzało mi się naprawić jakieś dodatki zmieniając w nich http na https, mam tag #pyraczuwa i #csipyra i tam jakieś takie czasem opisuję
programować nie umiem, ale chciałabym umieć żeby robić szalone dodatki