Wpis z mikrobloga

W głowie od kilku lat mam wizję stworzenia aplikacji randkowej z uwzględnieniem i chęcią pomocy mężczyznom oraz kobietom by się skuteczniej parowali.

Założenia:
- interfejs niestety musiałby być podobny do tindera bo ludzie są do niego przyzwyczajeni.
- aplikacja byłaby przeznaczona do zawierania związków żadne hookup culture
- dbanie o równowagę płciową jak w speeddatingu czyli masz tyle samo mężczyzn co kobiet
- system antyghostingowy (działanie do przemyślenia), generalnie jak system wykryje, że ktoś kogoś ghostuje to dostajesz ostrzeżenie, później kolejne a na końcu zawieszanie konta
- jak konto jest nieaktywne to oczywiście staje się zawieszone
- nie ma matchy, to kobiety wybierają facetów i do nich piszą, wtedy facet dopiero może odpisać
- (kiedyś) integracja z FB i tworzenie profili behawiorystycznych na podstawie lików a później manipulowanie wyświetlaniem propozycji
- im ktoś ma dłużej konto tym jego elo spada a jak mija rok powiedzmy to konto zostaje zawieszone
- każda konwersacja miałaby przycisk czy udało się nawiązać relację czy nie
- im ktoś ma więcej konwersacji naraz porozpoczynanych tym niższe elo, później dostajesz ostrzeżenie.

Pomysł ten od dłuższego mi kiełkuje w głowie, generalnie to był mój pomysł na inżynierkę ale został odrzucony przez grupę. Niestety coraz bardziej wątpie że problem który został stworzony przez technologię da się przez nią rozwiązać.

Myślę też by poukrywać wiele mechanizmów i po prostu manipulować ludźmi tak żeby mieli lepsze rezultaty. Kiedyś fantazjowałem o tym że jakby z tego zrobić startup to można by było zatrudnić behawiorystów.

Co myślicie?

Problem jest taki, że istnieją alternatywy jak tinder. Powiedzmy że moja appka lepiej by matchowała ludzi a propozycje byłby brzydsze niż w tinderze (mówię o tym z perspektywy julki) wtedy taka julka nie będzie chciała korzystać z tej appki.

#tinder #zwiazki #tinder #badoo #blackpill #redpill
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Problem jest taki, że istnieją alternatywy jak tinder. Powiedzmy że moja appka lepiej by matchowała ludzi a propozycje byłby brzydsze niż w tinderze (mówię o tym z perspektywy julki) wtedy taka julka nie będzie chciała korzystać z tej appki.


@x134xvb nie tylko Julka ale tez zwykła Kaśka czy brzydsza Marta. Brak kobiet = brak chetnych facetow na Twoja appke = brak profitu.
  • Odpowiedz
nie tylko Julka ale tez zwykła Kaśka czy brzydsza Marta. Brak kobiet = brak chetnych facetow na Twoja appke = brak profitu.


@przegryw162cm: Ja myślałem o tym żeby na początku aplikacja darmowa w 100% ale po jakimś czasie wprowadzić wpisowe za konto jak w speeddatingu (wpisowe dla kobiet ale mniejsze i dla facetów) Chodzi o to by przyciągać ludzi którzy są konkretni i wiedzą czego chcą. A najlepszy sposób na
  • Odpowiedz
@x134xvb tym bardziej kobiety wybiora darmowe dla nich tindera i badoo a kobiety sa magnesem na facetow. Bez kobiet Twoja appka albo nie wypali albo stanie sie drugim grinderem. Cel szczytny ale w praktyce moze sie nie udac, ponadto jak na kazdej apce randkowo-seksualnej bedzie kilka razy wiecej facetow niz kobiet wiec sytuacja bedzie predzej czy pozniej taka jak na tinderze.
  • Odpowiedz
Największy problem to ofc przyciągnięcie pierwszej puli kobiet które nie byłyby typowymi julkami a laskami które wiedzą czego chcą i szukają kogoś konkretnego.
  • Odpowiedz
@x134xvb: hipergamia to nie jest wymysł wykopków, to po pierwsze
po drugie, jak chcesz zweryfikować, czy gość zakładający konto, jest singlem?

Poza tym, zapominasz o jednym. Każda aplikacja randkowa, służy jednemu celowi. I nie jest to poznawanie się ludzi.
Chodzi o wyciąganie hajsu od naiwniaków.

Pomysł wydaje się dobry, ale nie ma szans na sukces. Nie w tym uniwersum.
  • Odpowiedz
ponadto jak na kazdej apce randkowo-seksualnej bedzie kilka razy wiecej facetow niz kobiet wiec sytuacja bedzie predzej czy pozniej taka jak na tinderze.


@przegryw162cm: W speeddatingach masz limity i tu by było tak samo. Nierównowaga płciowa to największa patologia w obecnym online datingu.

w sensie jako facet możliwe że czekałbyś na liście rezerwowej. jakby się jakieś miejsce zwolniło to byś dostał maila z pytaniem czy chcesz założyć konto.
  • Odpowiedz
@przegryw162cm: niby tak ale też nie koniecznie. co by było dla ciebie lepsze. czekać miesiąc albo nawet pół roku na liście i mieć dużą szansę że kogoś poznasz czy swipować w nieskończoność jak na tinderze?
  • Odpowiedz
Każda aplikacja randkowa, służy jednemu celowi. I nie jest to poznawanie się ludzi.

Chodzi o wyciąganie hajsu od naiwniaków.


@Cypselus: Wiem dlatego trochę widzę spejs na stworzenie alternatywy, ale problem jest z julkami. Wiem oczywiście o kobiecej hipergamii.

Szczerze to aplikacja mogłaby by być finansowana przez jakiś croundfounding nawet, mam w dupie pieniądze, mógłbym się przeprowadzić na wieś by maksymalnie zmniejszyć koszty życia. Chodzi o to by pomóc facetom rozwiązać problem. I kobietom które są ogarnięte również bo tinder dla ogarniętych kobiet jest tak samo c-----ą appką jak dla nas (zbyt
  • Odpowiedz
@x134xvb: spadanie za ghosting i prowadzenie zbyt wysokiej liczby konwersacji na raz - to co, jeśli nam ktoś w rozmowie nie odpowiada? Jakiś przycisk kulturalnego kończenia? :D

1. Facetom szybko znudziłaby się apka, na której nie mogą zupełnie nic robić (i jeszcze czekać w kolejce, aż w ogóle dostąpią zaszczytu nic na niej nie robienia). Nawet jeśli samo przewijanie profili na tinderze nie przynosi żadnego efektu - jest w jakiś sposób wciągające, działa mechanizm wiecznego machania marchewką przed twarzą, nadzieja umiera ostatnia.

2. Kobiety nie będą zainteresowane aplikacją, na której mają większe ograniczenia i mniejszy wybór niż u
  • Odpowiedz
czekać miesiąc albo nawet pół roku

DUŻĄ szansę kogoś poznać


@x134xvb wybierz jedno ( ͡° ͜ʖ ͡°) wtedy jak wspomnialem lepsza bylaby maksymalna dywersyfikacja - czyli szukalbym w realu/na tinderze, badoo i tak dalej. Oraz bardzo slusznie zauwazyl @pravvdaboli
  • Odpowiedz
@x134xvb: myślałem o tym, moim zdaniem, obczaj aplikacje Slowly. Masz tam dość dobry opis tego jak powinno wyglądać parowanie bez zawierania wyglądu w nim. Oposujesz własne zainteresowania, bio itp.
Zawsze też uważałem że zamiast zdjęć, powinien być filmik video gdzie dana osoba mówi. To pokaże o danej osobie o wiele więcej bo i mimikę i zachowanie, na pewno to lepsze niż zdjęcia z retuszem.
A profile social powinny być zawierane
  • Odpowiedz
@przegryw162cm: ta apka nie służy do parowania per se, tylko do wymiany listów. Paruje się międzynarodowo i to służy tylko do pogadania o wspólnych zainteresowaniach w obrębie tej apki. Ale jest to super mechanizm który powinien być w apkce do matchowania
  • Odpowiedz
@interpenetrate: W sumie nie bardzo widzę roznicę miedzy np tinderem czy badoo a Twoja propozycja.

Tinder badoo - jesli podpasuje wyglad, pytam o zainteresowania i moze cos z tego bedzie
Twoja propozycja - jesli podpasuja zainteresowania to zobaczę wygląd i moze cos z tego bedzie

W obu przypadkach licza sie zarowno wyglad jak i zainteresowania.
  • Odpowiedz
I nie masz za bardzo możliwości wykluczenia ruchaczy, więc nie wiem w jaki sposób chcesz zagwarantować kobietom wartościowe relacje.


@pravvdaboli: tzn. ja uważam za pomysł za bardzo potrzebny i do tego, nie uważam żeby był idealistyczny.

Jest taka możliwość. Po matchu osoby zaczną się spotykać i wtedy konta zostają uciszone albo mogą kasować się wcześniejsze rozmowy? Nie wiem, ale może się coś dziać takiego że te osoby są nieaktywne do znalezienia w apkce. No i jak system wyrkryje że ktoś zamiast używać tego jak należy używa za często albo właśnie chce wykorzystać swoją pozycję, to ochładza takiego
interpenetrate - > I nie masz za bardzo możliwości wykluczenia ruchaczy, więc nie wie...

źródło: comment_1620107132MhOzQgtK2YXvbjV7mss8or.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz