Wpis z mikrobloga

Dobra 3 godziny roboty, ale przedstawiam wam tutaj zgromadzony plan ataku na Chiny, znany jako "Operacja Wschód Słońca" ()

"Operacja Wschód Słońca"

Armie:

Grupa Armii "Mikado"
⦁ Armia "Tsunami" = 9 Lekkich Dywizji Pancernych
⦁ Armia "Shogun" = 4 Lekkie Dywizje Pancerne
Razem: 13 Lekkich Dywizji Pancernych

Grupa Armii "Bushido"
⦁ 1 Armia = 24 Dywizje Elitarnej Piechoty
⦁ 2 Armia = 24 Dywizje Elitarnej Piechoty
⦁ 3 Armia = 24 Dywizje Elitarnej Piechoty
Razem: 72 Dywizje Elitarnej Piechoty

Grupa Armii "Banzai"
⦁ 1 Armia = 24 Dywizje Piechoty
⦁ 2 Armia = 24 Dywizje Piechoty
⦁ 3 Armia = 24 Dywizje Piechoty
⦁ 4 Armia = 24 Dywizje Piechoty
⦁ 5 Armia = 24 Dywizje Piechoty
Razem: 120 Dywizji Piechoty

Grupa Armii "Akari"
⦁ 1 Armia Desantowa = 5 Dywizji Desantowych
Razem: 5 Dywizji Desantowych

Lotnictwo:
⦁ 317 myśliwców
⦁ 80 samolotów bliskiego wsparcia
⦁ 289 lekkich bombowców
⦁ 120 bombowców strategicznych
⦁ 55 bombowców morskich

Marynarka Wojenna

Flota Wojenna "Tsutsuji"

⦁ Flota "Oniyuri"= 1 Lotniskowiec, 2 Pancerniki, 1 Krążownik Liniowy, 4 Ciężkie Krążowniki, 4 Lekkie Krążowniki, 24 Niszczyciele, 13 Łodzi podwodnych

⦁ Flota "Furijia" = 1 Lotniskowiec, 2 Pancerniki, 5 Ciężkich Krążowników, 4 Lekkie Krążowniki, 24 Niszczyciele, 13 Łodzi Podwodnych

⦁ Flota "Sayuri" = 1 Pancernik, 1 Krążownik Liniowy, 1 Lekki Lotniskowiec, 5 Ciężkich Krążowników, 4 Lekkie Krążowniki, 23 Niszczyciele, 13 Łodzi Podwodnych

Razem: 2 Lotniskowce, 5 Pancerników 2 Krążowniki Liniowe, 14 Ciężkich Krążowników, 12 Lekkich Krążowników, 71 Niszczycieli, 39 Łodzi Podwodnych
Przebieg Operacji

Faza 1
⦁ Wysłanie floty i zdobycie dominacji morskiej na morzu wschodnio chińskim, środkowo chińskim i żółtym
⦁ Wysłanie lotnictwa, zdobycie dominacji powietrznej, bombardowanie prowincji Hebei i wschodnich Chin
⦁ Zajęcie Tianjinu przez wojska 1 Armii z Grupy "Bushido"
⦁ Utworzenie Frontu "Północnego" = 1 Armia z Grupy "Bushido, 2 i 3 Armia z Grupy "Banzai"
⦁ Desant Dywizji Kure Rikusentai i Dywizji Hohei Rikusentai na Weihai.
⦁ Przysłanie 2 Armii z Grupy "Bushido", 1 Armii z Grupy "Banzai" oraz Armii "Tsunami" z Grupy "Mikado"
⦁ Zajęcie Weifang i Qingdao, utworzenie frontu "Powiew Wiśni"
⦁ Desant Dywizji Yokosuka Rikusentai i Dywizji Maizaru Rikusentai na Shanghai
⦁ Przysłanie Dywizji 3 Armii z Grupy "Bushido" oraz Armii "Shogun" z Grupy "Mikado"
⦁ Zajęcie Shanghaiu, Nanjingu, Hangzhou i Huangshan, utworzenie frontu "Smocze Serce"
⦁ Desant Dywizji Sasebo Rikusentai na Zhanjiang
⦁ Przysłanie 4 i 5 Armii z Grupy "Banzai"
⦁ Zajęcie Prowincji Nanning i Hainan, utworzenie frontu "Smoczy Pazur"

Faza 2
⦁ Operacja "Smocza Klatka" Włócznia Pancerna w stronę granicy z Shanxi, zajęcie Jinan i Daming
⦁ 2 Armia prowadzi małą ofensywę tworząc front na lini Daming - Linyi
⦁ 1 Armia Prowadzi ofensywę na północy
⦁ Front "Północny" prowadzi ofensywę na południe
⦁ Anihiliacja głównych wojsk chińskich i połączenie obydwu frontów, utworzenie frontu "Pólnocny Powiew Wiśni"
⦁ Zajęcie prowincji Guangzhou i Guangdong utworzenie frontu na lini Heyuan i Shantou

Faza 3
⦁ Zmasowana ofensywa i połączenie się wszystkich frontów, utworzenie frontu "Wschodniego" na lini Shiyan - Changsha od granicy Xian do Guangxi
⦁ Wielka ofensywa na Chengdu

Faza 4
⦁ Pozbycie się państw watażków oraz komunistycznych Chin

Cel
⦁ Anektowanie bogatego w surowce wybrzeża chińskiego
⦁ Utworzenie lojalnego chińskiego protektoratu

#gownowpis #hoi4 #gry #chwalesie
Wanzey - Dobra 3 godziny roboty, ale przedstawiam wam tutaj zgromadzony plan ataku na...

źródło: comment_1620070660ZNavH0peceMeM6YUThUDdA.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Walther00: Jak grałem Niemcami na *UMC* to robiłem podobne tylko, że tam jeszcze nazywałem wszystko po niemiecku np Heeresgruppe "Großdeutschland" a że miałem tam trochę dywizji, armii i floty to zeszło mi pół dnia na nazywanie XD
  • Odpowiedz
@mixererek: No jeszcze go nie odpaliłem bo zbieram sprzęt, ale się wysypał, bo chiny zjadły komunistyczne chiny, które zjadły watażków i teraz chinole walczą z ruskami XD
  • Odpowiedz
@mixererek: No właśnie tu jest problem bo zauważyłem, że mają tysiące gówno jednostek i zapomniałem o jednym. To jest total war mod i zabije mnie tam brak zaopatrzenia xd Muszę cośogarnąć
  • Odpowiedz
@mixererek: Dobra zmieniłem plan w ataku bierze udział tylko grupa banzai i grupa mikado, główne założenie to zajęcie hanoi i odcięcie armii chińskiej w indochinach drugie to zajęcie chińskiego wybrzeża i puszowanie
  • Odpowiedz