Wpis z mikrobloga

W sumie nie było tak źle jak myślałem. Bałem się, że mecz potoczy się tak jak z Muguruzą, na szczęście od początku do końca był wyrównany. Tak jak sądziłem, zadecydował w głównej mierze serwis, który u Igi był bardzo słaby (w szczególności w jednym gemie gdzie miała 3 podwójne błędy). Sama Ash też nie serwowała najlepiej, ale w najważniejszych momentach zawsze wyciągała asa z rękawa. Trochę też mi się wydaje, że nie był to końca dzień Igi, bo parę forhendów i bekhendów, które powinna trafić wychodziły na niewielki aut.

Pomimo porażki raczej nikt nie może powiedzieć, że jest to zawodniczka jednego turnieju. W Rzymie i w Paryżu, gdzie nawierzchnia będzie zdecydowanie bardziej Idze pasować powinno pójść znacznie lepiej.
#tenis
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szymas1234576847456: Te parę minimalnie nietrafionych piłek zabolało. Mecz był pierwszorzędny i życzę Idzie aby przy rewanżu już takiego stresu już nie było. Pierwszy mecz w życiu przeciwko liderce rankingu musiał być wyzwaniem samym w sobie.
  • Odpowiedz
@Szymas1234576847456: Ja miałem wrażenie, że Iga grała lepiej niż Barty, ale wątpliwości i czarne myśli ją hamowały. Tak jakby to kręcenie głowy to były próby niedopuszczania jakichś myśli i chowanie lęków pod dywan.
  • Odpowiedz
@Szymas1234576847456: ja mam po tym meczu wrażenie, że pani Daria robi bardzo słabą robotę i jak tak dalej pójdzie, to Iga z taką nerwicą długo nie pociągnie. Nerwowość Igi aż wylewa się z ekranu. Nawet bez serwisu jest w stanie taki mecz pociągnąć, bez tej nerwicy mogłaby go wygrać. Wiadomo, każdy robi niewymuszone błędy, ale u Igi to jest często po prostu chaos. Miał być żeński Nadal, a na razie jest
  • Odpowiedz
@Ketoprofen: Ja tam widzę pewien plus ich współpracy. Zamiast szaleć ze złości jak to miała w przeszłości po błędach, to przyjmuje dany stan meczu z twarzą ( ͡° ͜ʖ ͡°), co u tenisistów i tenisistek wcale nie jest normą. Można nawet powiedzieć, że jest elegancka.

A tak już bardziej na poważnie to faktycznie widać nawet z ekranu telewizora, kiedy Iga gra na luzie, a kiedy ze spiętą
  • Odpowiedz
@gosciu_gosciu Też myślę, że powinna. Iga bez serwisu daje sobie radę, a z serwisem mogłaby wygrywać mecze nawet nie mając swojego dnia. Djokovic jakiś czas temu zatrudnił Ivanisevicia i od razu było widać efekt ich wspópracy.

Mam wrażenie, że Sierzputowski nie ma pomysłu co tam poprawić. A przecież mówimy o wysokiej dziewczynie z nienaganną techniką. Barty będac tenisowym karzełkiem jest najlepiej serwująca tenisistką.
  • Odpowiedz
@gosciu_gosciu: To raczej nie jest kwestia złego serwisu. Podejrzewam, że na treningach serwuje idealnie, ale pod presją, na meczu, psuje. Więc muszą jej jakoś zredukować poziom stresu w trakcie meczu.
  • Odpowiedz
@Szymas1234576847456 : Sierzeputowski i tak wyleci prędzej czy później. Osaka zmieniła trenera toż po wygranej w wielkim szlemie pamiętam. Niestety u Igi nie ma ostatnio większego progresu, jej sfera mentalna się poprawia powoli, ale serwis jak leżał tak leży, mało tego jest coraz gorzej i z serwisem poniżej 50% praktycznie w każdym meczu będzie ciężko wygrać z kimkolwiek lepszym. Sierzeputowski może udawać, że nie ma problemu i zmarnować wielki talent albo schować
  • Odpowiedz
@therichguy Wątpię, że Sierzputowski zostanie zwolniony i nawet bym nie chciał, żeby do tego doszło. Nie mamy pojęcia jak pracują, a fakty są takie, że razem wygrali turniej wielkoszlemowy i są w top 20. Bardziej bym się skłaniał w stronę poszerzenia teamu o drugiego trenera, który pracowałby nad częścią elementów np. serwis.

Poza tym Iga dla mnie jest zawodniczką, która musi mieć dobrą atmosferę w zespole, żeby efektywnie pracować, a aktualny skład
  • Odpowiedz