Wpis z mikrobloga

W ostatnią sobotę, 1 maja, udało mi się spełnić jedno z moich fotograficzno-przyrodniczych marzeń – sfotografowałem sowę – i to nie byle jaką bo uszatkę błotną, która w naszym kraju jest bardzo rzadko spotykana. Wikipedia twierdzi, że w latach 2008-2012 szacowano, że w całej Polsce było 0-10 par lęgowych.

Więcej ujęć tutaj.

--
Jeśli spodobało Ci się to zdjęcie to zapraszam do obserwowania tagu #sedrosfoto i odwiedzenia mojego fotobloga, gdzie znajdziesz więcej moich zdjęć.

#fotografia #mojezdjecie #tworczoscwlasna #ptaki #ptakidrapiezne #sowa #sowablotna #uszatka #uszatkablotna #ornitologia #przyroda #natura
sedros - W ostatnią sobotę, 1 maja, udało mi się spełnić jedno z moich fotograficzno-...

źródło: comment_1620068025SWxSnhCBuMpl31aTb2J5g6.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
@Fire998: Nikon D7200 + Tamron 150-600 mm. To zdjęcie to 600 mm f/6.3 + crop 1:1 do rozdzielczości 4K. Do zwierzaka miałem jakieś 50 m. Żadnych sztucznych rozmyć nigdy nie robię bo ich nie lubię. Tu jest wszystko naturalne - po prostu sowa siedziała na w miarę płaskim polu. ;-)
  • Odpowiedz
Wikipedia twierdzi, że w latach 2008-2012 szacowano, że w całej Polsce było 0-10 par lęgowych.


@sedros: Czyli można powiedzieć, że to trochę tak jakby wygrał w totaka? Bo chyba podobne prawdopodobieństwa?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WakeupPoland: Aż tak to nie. Może być przelotem u nas. Wiele szponiastych migruje. Jest to ciekawostka, ale jakbyśmy znaleźli jej gniazdo to by było dopiero coś. :-)
  • Odpowiedz