Wpis z mikrobloga

Jestem tygodniowym posiadaczem nowej #dacia #sandero 2021. Zrobilem dokladnie taka sama trasę 188km - Warszawa Praga Południe przez Piotrków Tryb. do Radomska. Do jechałem na gazie, wynik: spalanie 6.5l/100km2, czyli około 26pln. Z jechałem na benzynie 4.5l/100km2, czyli 46pln. Na trasie jechałem grzyboprędkością 100-110km/h.
Jestem zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°) niby drogo dałem za furkę, ale nowa i ekonomiczna.
#samochody #lpg #motoryzacja
  • 34
@Westfield niecame 220 kkm w 4 lata bez najmniejszej awarii. I nie zapowiada się zeby coś się miało zmienić. Dojadę do 300kkm i sprzedam albo oddam rodzicom

Ale tak - dacia na pewno będzie tańsza w utrzymaniu.

Pokazuje tylko ze chwalenie się przebiegiem jest bez sensu, bo litrowy diesel w automacie bez specjalnego dziadkowania nasral na twn wynik. A jakis mniejszy i bardziej oszczędny całkiem by zaoral.
@bigger Tylko, że przykład jednego auta nie jest miarodajny, a większą skala pokazuje, że z tego typu problemami boryka się wielu posiadaczy aut z silnikami diesla. Dlatego też są one obecnie znacznie tańsze od benzynowych. Każdy się cyka, że kupi skarbonkę, gdzie w przypadku benzyniaka nie ma się w większości czego obawiać, o ile nie bierze się silników wysokiego ryzyka z wiadomymi wadami konstrukcyjnymi. Niestety era bezawaryjnych diesli odeszła wraz z ich
Tylko, że koledze @ortaliontrenera po 150 kkm nie klęknie dwumasa, dpf, turbo, ani wtryski, co by sprawiło, że całe dotychczasowe oszczędności udałyby się psu w dupę.


@Westfield: jeszcze zapomniałeś o systemie adblue co teraz i w osobówkach montują ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak masz benzyniaka to nie trzeba szczyn do fury dolewać.
@Westfield ciężko czytać i odnieść sie do tych bzdur które napisałeś. Obecne auta robia przebiegi jakie 10-15 lat temu się nikomu nie śniły.

A nowoczesne silniki benzynowe mają wszelkie bolacKi diesli sprzed 15 lat : dwumasy, pompy wtryskowe, turbiny ( nawet kilka) , filtry cząstek a na to dodatkowo jeszcze czesto systemy typu mild hybrid. Akurat op ma fajny silnik starego typu. Ale takich benzyn już zaczyna brakować. A przez limity co2
@Westfield ooooo.... kolejny miłośnik motoryzacji czerpiący wiedzę z YouTubea

( )


Dałem Ci konkretne przykłady z cyframi, wytłumaczyłem ze wcale nie uważam że diesle są lepsze od benzyn, ale bez sensu jest plucie na diesle jak się nie ma pojęcia o czym się pisze.

I co dostałem w zamian ? Linka do filmu na yt.

Typowy wykopowy ekspert jest typowy.


Dla mnie eot.
@bigger W YT nie ma nic złego - jest tam mnóstwo wartościowych materiałów. Ale oczywiście lepiej generalizować i wrzucić wszystko do jednego worka. Wybacz, ale regeneracja turbiny za 700 i wtrysk do diesla za 200 zł, to można między bajki włożyć.