Wpis z mikrobloga

W jaki sprzęt trzeba by było się zaopatrzyć by móc realizować takie materiały jak wrzucam do postu? Czyli po skończonej realizacji/montażu u klienta nagrać materiał z pracy urządzeń + nawet może nagrać coś w rodzaju wywiadu/komentarza o urządzeniach.

Czy ktoś może podpowiedzieć w jaki sprzęt trzeba się zaopatrzyć? Kamera, statyw, pewnie jakaś stabilizacja w postaci gimbala, mikrofon. Zawsze mnie ten temat interesował, trochę nawet bawiłem się w obróbkę video ale nigdy nie decydowałem się na własny sprzęt.

Zależałoby mi też na tym by była to dość budżetowa zabawa oczywiście będąc świadomym, że z niektórych efektów będę musiał zrezygnować. Używany sprzęt też wchodzi w grę.

Rozchodzi się też głównie o to, że nie wiem czy złapię bakcyla na takie filmowanie + czy przyjmie się to u mnie w firmie więc nie chciałbym zostać ze sprzętem za kupę kasy. Myślałem nawet by taki sprzęt wypożyczyć na około tydzień.

Głównie w tych ujęciach podoba mi się ten sposób dobrania ostrości i oddzielenia tła od tego co konkretnie się nagrywa.

#filmowanie #filmmaking
  • 6
Oczywiście jestem świadomy, że do nagrywania takich materiałów potrzeba dużo wiedzy i praktyki - ale od czegoś trzeba zacząć. :)
@Vojak: Sony Alfa 400, Gimbal Ronin SC 2, Statyw np. Fotopro, albo Manfrotto, Mikrofon Rode GoWirless, Sony Alfa ma dobry mikrofon, ale możesz zainwestować w Rode VideoMic, no i obiektywy, najlepiej święta trójca Sigmy. Oprogramowanie do obróbki filmów, sensowny kąkuter
@Vojak: Ustal jaki masz budżet najpierw.

Jeśli chciałbyś wejść w coś znośnego to lecisz od Panasonika GH5 + np. 18-35mm Sigmy i speedbuster żeby to połączyć ze sobą. Masz dzięki temu zajebisty setup.

Jak kolega mówi przyda Ci się statyw, za kilka stówek na początku starczy z głowicą filmową, do 1k kupisz.

Do setek mikrofon krawatowy na start, podpinany po kablu prosto do aparatu, albo kupujesz rekorderzd audio np. zoom h1n