Wpis z mikrobloga

Mirki, kojarzycie może czy jest jakaś opłata za przeniesienie konta maklerskiego IKZE z mBanku do innej instytucji finansowej (przykładowo do BOSSA)? W razie czego nie zależy mi na przeniesieniu samych aktywów (mogę je spieniężyć przed transferem). W cennikach mBankowych nic nie mogę znaleźć :/

#gielda #ikze #pytanie #mbank
  • 9
@HarenBroog: Tu należy rozróżnić dwa przypadki. Jeśli wypłatę transferową wykonujemy po upływie 12 miesięcy od zawarcia umowy z daną instytucją finansową, to zgodnie z ustawą emerytalną nie ma ona prawa żądać od nas opłat za przeniesienie IKE do innej instytucji. Wyjątkiem jest sytuacja, w której pomiędzy dwoma biurami maklerskimi przenosimy rachunek maklerski IKE, na którym znajdują się papiery wartościowe (a nie gotówka). W takim przypadku mogą zostać naliczone opłaty za przeniesienie
@spermochlip: no dokładnie tak, też na to już trafiłem :) Niestety na podstawie tego tak naprawdę nic nie wiadomo, bo mogą naliczyć, ale nie muszą. Jestem ciekawy czy już ktoś taki proces przechodził i może się podzielić info.