Wpis z mikrobloga

@marcelus: "Według prof. Pawła Boreckiego z Uniwersytetu Warszawskiego, specjalisty od prawa wyznaniowego, który pomagał stworzyć jedną z interpelacji w tej sprawie w 2018 r., rząd "nie jest zainteresowany ujawnianiem pełnych wydatków" na Kościół. Jak podkreśla, jego zdaniem na wszystkie związki wyznaniowe i Kościoły może być przeznaczanych 2-3 mld zł rocznie."
@Altru: Heh, Ci księża... za gówniaka ksiądz na mszy wskazał mnie palcem i #!$%@?ł bo za cicho odmawiałem modlitwę. Na komunię siostry zażyczył sobie zamiast odświętnych sukienek worki pokutne oraz sfinansowania kostki brukowej wkoło całego kościoła (część ludzi faktycznie dała kasę, a reszta ją układała), którymś razem po kolędzie powiedział, że mamy dużą rodzinę i w kopercie powinno być więcej pieniędzy. To był ostatni raz kiedy ksiądz wszedł do naszego domu.
@Altru: hmmm coś mi tu nie pasuje, ci słynni wojowniczy Polacy którzy zawsze stawiają opór najeźdźcom, okupantom i obcym siłom nie potrafią odmówić pieniędzy i mycia okien przedstawicielowi zagranicznej organizacji płacenia pieniędzy i mycia okien?

W takim wypadku ktoś musi kłamać. Tylko kto? Mam dwie odpowiedzi, która jest prawidłowa?

A. Polacy nigdy nie byli waleczni, mocni byli tyło w wymyślaniu bajeczek o swoim heroizmie i odwadze
B. Ksiądz to naprawdę groźny