Wpis z mikrobloga

Chyba nie było takiego tematu.

Napiszcie w komentarzu jakie urządzenia / produkty / gadżety / usługi (w tym aplikacje) mają pozytywny wpływ na komfort waszego życia / produktywność / zdrowie / samopoczucie.
Mogą to być rzeczy zarówno oczywiste i z pozoru błahe oraz takie które do końca oczywiste nie są.
Możecie napisać też jaki konkretnie problem dzięki danej rzeczy został rozwiązany.

Zacznę od siebie (kolejnosć przypadkowa).

1. Okulary przeciwsłoneczne
Dawniej, gdy nie nosiłem latem, atakowały mnie migreny (utrzymujące się czasami ponad 24 godziny).
Od kiedy zacząłem nosić okulary przeciwsłoneczne, problem został całkowicie wyeliminowany.

2. Wentylator
Źle znoszę upały i takie proste urządzenie sprawia że moja produktywnośc latem nie spada, a odnoszę wrażenie że wręcz przeciwnie - lubię ten powiew i dźwięk wentylatora.

2. Dwa duże monitory
Większa przestrzeń robocza a co za tym idzie większa produktywność.

3. Klawiatura z mechanizmem nożycowym
Ze względu na równomierne rozłożenie nacisku podczas wciśnięcia klawiszy, zmniejsza liczbę wystąpień omyłkowych kliknięć.
Co podczas codziennego pisania sporej ilości kodu jest mocno na plus.

4. Hulajnoga elektryczna
Poruszanie się bez korzystania z auta.
Muszę gdzieś śmignąć 10 czy 20 kilometrów? Żaden problem.
Jestem tam za moment a dodatkowo latem mam fun i chłodzenie :)

5. Słuchawki douszne
W momencie gdy je "odkryłem", już nigdy nie wróciłem do innych.
Nieporównywalna jakość dźwięku i kompletne odcięcie się od reszty dźwięków, jak głośne by nie były.

6. Mysz bezprzewodowa (z wysokim DPI)
Eliminuje irytację związaną z kablem który od czasu do czasu lubi się o coś zahaczyć.
Wysokie DPI zwiększyło komfort pracy i zmniejszyło czas potrzebny do wykonywania zadań manualnych.

7. Lód w kostkach
Eliminuje konieczność chłodzenia napojów po zakupie w lodówce.
Wrzucam kilka kostek lodu do nowo zakupionego napoju i już.

8. Listwa na 8 gniazd
Przy standardowej, pojawiał się problem z brakiem miejsca na podpięcie dodatkowych urządzeń.
Trzeba było podpinać do innych gniazdek, przepinać i tak dalej.
Zakup 8 gniazdkowej wpłynął mega pozytywnie i uwolnił mnie od tej niedogodności.

9. Glovo (aplikacja)
Robię zakupy nie musząc odchodzić od komputera, więc bardzo często odpada konieczność chodzenia na zakupy do marketu/"spożywczaka".
Płacę jakąś drobną kwotę i dostaję całe zamówienie pod drzwi, zwykle w ciągu godziny od wyklikania zamówienia.

#lifehack #lifehacking #programowanie #komputery #gadzety #elektronika #aplikacje #rozkminy
  • 4
  • Odpowiedz
@Wykopowicz_Ryan: Bardzo fajna lista, sam stosuje prawie wszystko poza glovo i lodem.
Od siebie dodam:

1. Do myszki bezprzewodowej warto dodać, że można kupić jeden zestaw mysz+klawiatura i podłączyć oba urządzenia do jednego wejścia usb.

2. Windows+shift+s bardzo prosty sposób na zrobienie screenshota

3. Prześcieradło na gumce, nie wiem na ile jest to powszechne rozwiązanie, ale jeśli nie stosujesz to polecam.

4. Wtyczka gitlens w vsc, ułatwia znajdowanie commitów.

5. Dla
  • Odpowiedz
@copego: masz rację, dochodzi jednak możliwość zrobienia zrzutu z jednoczesnym uploadem i zwrotem wygenerowanego linku.

Przykład:
https://prnt.sc/12eenjj

Do tego natychmiastowe wyszukiwanie obrazu w Google, możliwość bardziej precyzyjnego zaznaczania, przesuwania obecnego obszaru zaznaczenia i kilka innych ciekawych bajerów.
  • Odpowiedz