Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Są tu jakieś osoby ogarnięte w księgowości? Bo nie wiem czy mnie księgowa w #!$%@? robi i czy zmienić księgowa xd

Prowadzę JDG od 3 czy 4 lat. Jestem od początku płatnikiem VAT. Rozliczam się na zasadach ogólnych, księga przychodów rozchodów. I ostatnio mówię do księgowej żeby zmienić rozliczenie vatu na kwartalne zamiast miesięcznego.

A ona mi mówi że się nie da, że już nie ma czegoś takiego. Ale w internecie czytam że jest tylko nie w pierwszym roku bycia płatnikiem VAT. No i nie wiem czy oprócz tego okresu nie zmienić też księgowej.

#ksiegowosc #wlasnafirma
  • 17
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jason_Stafford: jak jesteś nowy to jest zbyt duże ryzyko że zgarniesz VAT z 3 miesięcy i z nim znikniesz. Dlatego trzeba przynajmniej rok prowadzić z miesięcznym.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Powuyo: tylko zmienić możesz teraz dopiero od lipca, tzn decyzję trzeba podjąć do 20 lipca. Bo okno do 20kwietnia już przeszło.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jason_Stafford: no i prawidłowo, VAT to nie są Twoje pieniądze, tylko Twoich klientów. Masz niby taki darmowy kredyt, ale jak nie wpłacisz na czas to jesteś traktowany jak złodziej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zibizz1: niby trzeba zgłosić do 25 dnia drugiego miesiąca kwartału. W drugim kwartale jest to maj więc mam jeszcze prawie miesiąc :P
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jason_Stafford: każdy przedsiębiorca nie przedsiębiorcom mówi że musi płacić dużo podatku i właśnie że ten VAT muszą płacić. A to kłamstwo VATowcy nie płacą VATu. Wolę 3 razy to napisać takim jak Ty niż raz pominąć kogoś kto ma nieprawidłowe obraz.
@Powuyo: są sorry miesięce mi się pomyliły, ale musisz zanim księgowa wyśle deklaracje za kwiecień, ale to sprawia wrażenie że masz więcej kasy niż masz
  • Odpowiedz