Wpis z mikrobloga

@Ignacy_Loyola: Nie wiem czy kradzież ale na pewno coś złego ¯\_(ツ)_/¯. #!$%@?ąc od tego czy powinien być dochodowy czy nie (imho "nie") to nawet przy liniowym i tak więcej zarabiający -kwotowo - zapłaci więcej mimo takiej samej stawki podatku (jeżeli juz to powinna byc jedna, dla równości wobec prawa).

Piętnaście procent od 3000 to jednak zdziebko inna kwota niż piętnaście procent z 15000 ( ͡º ͜ʖ͡º
@Ignacy_Loyola: No tak trochę nie wyszło...

Kradzież - To przestępstwo polegające na zaborze w celu przywłaszczenia cudzej rzeczy ruchomej. Przedmiotem kradzieży może być tylko rzecz ruchoma, cudza, przedstawiająca wartość materialną, możliwą do wyrażenia w pieniądzu. Przedmiotem kradzieży może być rzecz ruchoma będąca czyjąś własnością lub znajdująca się w czyimś posiadaniu. Cechą kradzieży jest zabranie rzeczy od dotychczasowego posiadacza.


Zabrano mi rzecz ruchomą (cyferki w banku lub banknoty), która była moją własnością.
@Ignacy_Loyola: u nas wpadasz w 2 podatek jak zarabiasz średnie pieniądze. Przez to duża ilość osób przechodzi na B2B. Podatek liniowy motywował by ludzi w pozostaniu na UOP przez co placilili by więcej i dla większości osób byłoby pozostanie na umowie atrakcyjniejsze PIP, emerytura, służba zdrowia itd. . To nie jedt takie trudne do przekminienia xD
@Riczard: ale wiesz, że podatek PIT nie jest jedynym podatkiem, który płacisz? I że są też inne? Podatki VAT proporcjonalnie wyższe płacą biedniejsi, progresywny PIT to forma rekompensaty i sprawiedliwości.

Inb4 zawsze będą osoby zarabiające mało i nie ma to nic wspólnego z "wzięciem się do pracy", bo ktoś pracę magazyniera, salowej czy pielęgniarki będzie musiał wykonywać
bo ktoś pracę magazyniera, salowej czy pielęgniarki będzie musiał wykonywać


@PanKompromitacja: Oczywiście, tylko gdy takie osoby gdy uznają, ze za mało zarabiają dokształcą sie, zmienią zawód to braki (bo ktoś to rzeczywiście ktos musi wykonywać) spowodują zwiększenie pensji w tych obszarach. Win Win. Ewentualnie część pokryją imigranci. Tylko trzeba chcieć a nie wyuczona bezradność czy dej dej.

"wzięciem się do pracy"


Wiesz ja pracowałem na magazynie, w marketach itp. Większość tych
@Riczard: Ale ty nie rozumiesz, ze nawet jeśli 100% spoleczenstwa jutro zacznie się doszkalać, pracować po 15h dziennie, zrobi kurs spawacza podwodnego i programisty to te zawody (magazynier, salowa i śmieciarz) nie znikną i ktoś je będzie musiał wykonywać? Czy wolny rynek tutaj nie zadziała?
@PanKompromitacja: Proszę mi tu nie imputować kuca bo za kk nie przepadam :). Pamietam też transformacje ustrojową i jak to wtedy walnęło moją rodzinę i byli bezrobotni. Ale rodzice wzieli sie w garść, porzucili mindset PRL w którym żyli całe życie i ogarnęli sie, a nawet przebranżowili.

O ile nie jesteś niepełnosprawny/chory lub nie spotkał Cie jakis wypadek to jestes sam odpowiedzialny za to co robisz ze swoim życiem.

Nierówności społeczne
@Riczard: Tylko, ze te wysokie nierówności będą się powiększały z każdym rokiem, kiedy osoby zarabiające najmniej będą płacić najwyższe (proporcjonalnie) podatki, a już ustaliliśmy, ze oni zawsze będą istnieć.
Ten efekt i zwiększająca się przestępczość będą powodować zdecydowanie wyższe koszty społeczne niż „kradzież” poprzez wyższe podatki dla najlepiej zarabiających.

Uogólniając - progresywne podatki są tez w interesie bogatszych. Będą mieli dostęp do znacznie lepszych usług publicznych (przy mniejszej progresji tez by
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanKompromitacja: właśnie o to chodzi w kapitaliznie czego komunisty nie chca pojac.
Nie wszyscy beda inzynierami w kapitaliznie , nie wszyscy beda chcieli oddac swoja wlasnosc innym w komunie.
Zapominacie o czynniku ludzkim i wolnej woli.
@Riczard: Nie, rozważania, które pokazują że pewne zjawiska działają jednoznacznie źle na działające mechanizmy w społeczeństwie (degresywne podatki) składające się na większa korupcję, przestępczość czy ogólnie niski poziom rozwoju gospodarczego państwa.

No i ja operuje na konkretnych terminach i zjawiskach, a ty na „uważam, ze tak będzie sprawiedliwiej”.

W Somalii rząd nie pobiera podatku dochodowego i jakoś nie słyszałem, żeby ktoś tam emigrował. Na zachodzie Europy podatki są progresywne, i tam