Wpis z mikrobloga

Chcę wybrać jeden z serwisów - mam dylemat pomiędzy HBO Go a Netflixem. Wiem, że Netflix jest popularniejszy, ma większą bazę seriali itd. ale no nie wiem... coś mnie stamtąd odrzuca. Kiedyś miałem Netflixa i zrezygnowałem. Większość ich kontentu nudziło mnie już po pierwszych odcinkach, a słaba gra aktorska czy płytka fabuła od razu dały się wyczuć. Oczywiście nie wszystko, bo przyznać muszę, że kilka tytułów mnie zaciekawiło, ale jednak większość sprawia wrażenie takich "banalnych" seriali dla nastolatków.
Być może mam takie wrażenie przez to, że dużo czytam i zdecydowanie łatwiej w książkach stworzyć fabułę i świat bardziej dopracowane niż na ekranie.

Z HBO Go praktycznie nigdy nie korzystałem (poza oglądaniem Gry o Tron oraz Czarnobyla). Jest mniej popularne niż Netflix. Spotkałem się z opinią, że baza filmów mimo, iż jest mniejsza, to jednak bardziej dopracowana.

Czy ktoś korzystał z obydwóch serwisów i byłby w stanie podzielić się informacją, który z nich, według Was, oferuje lepsze seriale i filmy? Czy może też nie ma większej różnicy i ilość gniotów oraz wybitnych produkcji jest porównywalna w obu przypadkach?

Jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie to dodam, że chyba najbardziej lubię klimaty fantasy/sci-fi z naciskiem na to pierwsze, ale oczywiście inne gatunki też jak najbardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#hbogo #netflix #seriale #filmy
  • 12
  • Odpowiedz
@Nomada29: Nigdy nie zrozumiem takich dylematów, przecież możesz wykupić sobie netflixa na miesiąc, jak ci się znudzi to potem sobie wykupujesz hbo go na miesiąc i tak w kółko, przecież nikt cię nie będzie na siłę tam trzymał i zmuszał do opłacania subskrypcji
  • Odpowiedz
@Miecz12: Jasne, jednak nie będę używał sam. Planuję długoterminowo z innymi osobami współdzielić konto. W przyszłości być może rozważę opcję używania kilku serwisów, ale póki co pytam o opinie na temat wrażeń z użytkowania tych dwóch
  • Odpowiedz
@Nomada29: hm, no to skoro są obojętne to może same by na takie coś przystały, żeby sobie brać na zmianę, moim zdaniem absolutnie nie warto się przywiązywać do jednego, kosztem drugiego
  • Odpowiedz
@Miecz12: No w zasadzie można spróbować i zobaczy się jak to wyjdzie w praniu. Zresztą wiadomo, że któregoś i tak będzie się używać częściej od drugiego
  • Odpowiedz
@Nomada29: HBO ma lepszy kontent, ale jakość jest dużo słabsza (mniejszy bitrate) za to NF ma lepszą jakość, ale dużo kiepskich produkcji (szczególnie te ich Netflix Originals)
więc ja polecam #torrenty masz tam hbogo, hbomax, nf, disney+, amazon i inne
  • Odpowiedz
@Nomada29: Netflix jest bardziej różnorodny i dzięki większej bibliotece można znaleźć ciekawe perełki jak "Formuła 1 Jazda o życie" czy "Sunderland aż po grób" które mnie omijącego ten sport przykuły do ekranu. Hbogo mnie odrzuca jakością strony/aplikacji wolę torrenta niż mam się męczyć z tym gównem.
  • Odpowiedz