Wpis z mikrobloga

Pacjent Kayo T4 enduro. Ile po zakupie pierwsza wymiana oleju? Jaki olej lać? Jedyny minus to, że kupiłem bez licznika motogodzin, a już teraz przed majówką nigdzie nie kupię, więc będę musiał wymienić na wyczucie.
Sprzedawca poradził wymienić za miesiąc w ramach serwisu gwarancyjnego, ale to chyba trochę późno?
#motocykle #enduro
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Ja bym pojeździł delikatnie z 30-60 minut i wymieniał na jakiś motul czy valvoline. Przy docieraniu może być dużo opiłków.
  • Odpowiedz
@JuneJohn: możesz nawet wymienić nawet po 3 czy nawet 6 godzinach, nie trzeba tak szybko po godzinie, tylko wymień filtr oleju, i wlej syntetyk do nowego silnika
  • Odpowiedz
@JuneJohn: standardowo te silniki zalane są jakimś mineralnym transportowym olejem. Odpal, niech chwilę pochodzi i zmień. Cokolwiek będzie dobre, czy to Motul, Valvoline czy Castrol - ważne żeby był.
Jak chcesz tym pojeździć, to na częstotliwości oleju nie powinieneś oszczędzać szczególnie na początku. Przy pierwszych kilku wymianach będzie pluł opiłkami.
  • Odpowiedz
@Tharo: po pierwszych jazdach powiem tak- jestem pozytywnie zaskoczony. Ma moc, ale jest trochę ciężki. Na plus zawias przód i tył, fastace regulowany. No i raczej trzeba kupić db killera żeby nie w------ć sąsiadów strzelaniem ogniem z rury ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@dzidek_nowak: ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@JuneJohn: No to zmieniaj olej często, może być nawet jakiś najtańszy, byle by był motocyklowy. (na samochodowym może ci się ślizgać sprzęgło) Przy braku filtra papierowego cały syf krąży ciągle w silniku, tylko częsta wymiana oleju może przedłużyć życie silnika.
  • Odpowiedz
@JuneJohn: Ja do swojego KXD 125 lałem Shella AX7 15W50, choć producent zalecał 10W40, ale z racji tego że był chłodzony powietrzem (tak jak twój) to lałem bardziej lepki olej. Katowałem go niemiłosiernie w upały i ani razu się nie zatarł a tłok z pierścieniami wymieniałem 2 razy przez 5 lat, także jak na chińczyka to wydaje mi się że to dobry wynik, samo to że taki remont to mieścił
  • Odpowiedz
@Adam_Malysz: te chińczyki chyba wcale nie są takie złe jak kiedyś, zobaczymy jak będzie się sprawowało to Kayo.
A polecasz to KXD? Jakiej wielkości one są? Szukam czegoś dla różowej, bo T4 za duży i za ciężki i pomyślałem o jakiejś 125.
  • Odpowiedz
@JuneJohn: Jak lubisz majsterkować, naprawiać motor raz na miesiąc bo coś się z----e i wyjechać z myślą że możesz nie wrócić na kołach to jest to motor idealny dla ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie gdybym miał wiedzę taką jaką mam teraz na temat tego motorka i ulepszył bym go od razu po zakupie to pewnie by jeździł bardziej bezawaryjnie.
  • Odpowiedz