Wpis z mikrobloga

prowadzenie biznesu i gospodarka państwowa to dwie różne rzeczy.


@JesusOfSuburbia: ale jest doradcą podatkowym i nikt nie zna się tak dobrze na gospodarce państwa jak doradcy podatkowi. Szkoda, że tak rzadko sła słuchani w Sejmie. Zazwyczaj są tylko absolwenci prawa i ekonomiści zazwyczaj za słabi zbyt zdać egzamin na doradcę.
  • Odpowiedz
@flumpy_bread No i ok niech sobie kręci biznes. Mnie jego prywatny biznes nie interesuje, ale niech się nie pcha do polityki skoro nie wie jak zarządzać finansami państwa a każde jego wypociny są szybko zaorane.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Jan_Niezbendny: ale jak zaorane, bo nie rozumiem?
stwierdziłeś, że teoretyk to ci odpisałem, że praktyk xD
"niech się nie pcha do polityki", to można powiedzieć praktycznie każdemu politykowi, z lewica na czele
  • Odpowiedz
@flumpy_bread: Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców wprowadzany nagle i bez reformy emerytalnej? Przecież to mniejsze wpływy do ZUSu i większe dofinansowania ze skarbu państwa. Tego skarbu państwa, który tez z dnia na dzień będzie miał ucięte wpływy przez mniejszy VAT i podniesienie kwoty wolnej od podatku (pomysł sam w sobie dobry). To wszystko w atmosferze „uproszczenia biurokracji” (nie wiek czy ogarniają wzór skrócenia mnożenia, a biurokracje chcą skracać) i znacznego ucięcia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Oolie: xD okej jak mniemam rozwiązaniem problemów fiskalnych państwa byłoby podniesienie podatków i danin
przecież to są wyłącznie postulaty a nie gotowe projekty zmiany budżetu, przecież oczywiste, że wymagałoby to gruntownego przebudowania systemu podatkowego. paranoja jest również osobny system dla rolników, służb mundurowych i innych uprzywilejowanych grup, spadek po prlu
reforma emerytalna - wymieniłem, emerytura obywatelska wzorem chociażby Wielkiej Brytanii, ZUS już dawno powinien być reliktem przeszłości. z dnia na dzień, kolejny z dupy wyjęty chochoł, bo nikt nie mówi, że reformę podatkowa głosujemy jutro i elo.
kto mówił o vacie? przy obniżce pitu do minimum oraz podwyższeniu kwoty wolnej VAT powinien być podniesiony, a przede wszystkim ujednolicony, co mówi chociażby Gwiazdowski
nie bardzo rozumiem zarzutu - gdyby najniższa kwota wolna bylaby dobrym rozwiązaniem to dlaczego mamy jedną z najniższych kwot na świecie? eh ci debile, nie wiedzą że to prosta droga do bankructwa
oczywiście, że docelowo powinno się ograniczyć biurokrację, w czasach komputeryzacji powinno być to dokonane dawno temu. co więcej chyba mamy tu błąd poznawczy, bo przede wszystkim chodzi o likwidację urzędów typu Polska Agencja Kosmiczna i innych dziwacznych tworów stworzonych wyłącznie do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jan_Niezbendny: pokaż mi w którym miejscu jest postulat całkowitej prywatyzacji opieki medycznej i szkolnictwa. ale oczywiście docelowo należy do tego dążyć z zachowaniem podstawowej publicznej służby zdrowia dla najbiedniejszych, a jak największą komercjalizacja usług dla każdego zainteresowanego.
  • Odpowiedz