Wpis z mikrobloga

№1 Błąd w analizie czeskich wybuchów - Słuchać, co mówią między sobą czescy politycy.

Dziś wskażę na trzy błędy, które uniemożliwiają zwykłemu czytelnikowi tej historii w gazetach skoncentrować się na tym, co jest istotne dla tej historii.

Ponad 50% relacji z tej historii to wieczne kłótnie między czeskimi politykami. Najpierw trzeba ustalić, kto jest przed nami - 1 politycy, 2 Czechy. Są to więc ludzie, którzy nie mają żadnego interesu dla innych ludzi, może z wyjątkiem małej grupy ludności czeskiej.

Analizowanie i próba zrozumienia wewnętrznej polityki w Czechach jest błędem, obecne wewnętrzne rozgrywki polityczne są nieistotne w stosunku do wybuchów sprzed 6 lat.

Po drugie, musimy pamiętać, że grają oni w jednej drużynie. Błędem jest szukanie wśród nich bardziej prorosyjskich lub bardziej antyrosyjskich wypowiedzi. To są czescy politycy - zwarta grupa bez większych różnic. Śledzenie wszelkich sporów między nimi to strata czasu - ich spory są nieistotne.

Po trzecie, weźmy przykład. Posłuchajmy, co oni mówią. Zeman mówi, że coś tam jest w tajnym raporcie o śledztwie (badana jest też druga wersja wydarzeń, tj. wybuch w wyniku incydentu technologicznego).Babis twierdzi, że w śledztwie nie ma drugiej wersji (jedyną rozpatrywaną wersją jest rosyjski sabotaż (dywersja (akt terrorystyczny (atak na państwo)))), dochodzienia postępowanie jest utajnione jako tajemnica państwowa. Dziennikarze spierają się, które źródło informacji jest właściwe.

Jakie jest główne słowo w poprzednim fragmencie - tajne - śledztwo jest tajne. Co to jest "tajemnica" to jest coś, czego nie wiesz. Jeśli powiedziałeś o czymś, czego nie wiesz dwie rzeczy, które przeczą sobie nawzajem, to nadal nie wiesz nic. To nadal jest sekretą.

Gazety zajmujące się tymi wybuchami proponują nam dyskusję o opinii czeskich polityków na temat czegoś, co nie jest nam ujawnione. Proponują nam, abyśmy zaufali prostym słowom bez przedstawienia dowodów. A czyim słowom mamy ufać - polityków. Śmieszne.

Myślę, że w 2021 roku nikt z was nie jest tak naiwny, żeby ufać władzom bez przedstawienia jakichkolwiek dowodów. A fakt, że śledztwo jest tajne oznacza właśnie to - brak jakichkolwiek dowodów - zaufajcie władzom.

Aby wyjaśnić moją myśl, podam wam alegorię. Jesteś ławnikiem przysięgłym w sądzie. Jest tam prokurator stanowy, który mówi, że oskarżony jest winny przestępstwa. Jest też adwokat człowieka, którego proces dotyczy, który twierdzi, że jest ten człowiek niewinny. Zarówno adwokat, jak i prawnik czytali materiały śledztwa, ale niestety nie mogą ich wam zdradzić, ponieważ jest to tajemnica państwowa. Więc, proszę, wysłuchajcie uważnie tego, co mówimy i podejmijcie decyzję.

Inny przykład. Zeman twierdzi, że właściciel firmy nie współpracuje ze śledczymi i odmówił poddania się badaniu na poligrafie. Prawnik firmy w wywiadzie mówi, że szef jest gotowy poddać się badaniu na wykrywaczu kłamstw. Czeska służba wywiadowcza oświadcza prasie, że nie stosuje w śledztwie takiej metody jak wykrywacz kłamstw poligraf.

Trwa czeski cyrk. Można śledzić ten koncert, a nawet wybierać, który aktor gra swoją rolę bardziej wiarygodnie. Ale to nie ma związku z wydarzeniami sprzed 6 lat w tych magazynach.

Kiedy dowody zostaną oficjalnie przedstawione opinii publicznej, będziemy mogli o nich dyskutować. Wcześniej po prostu nie rozumiałem decyzji o oskarżeniu Rosji podjętej przez europejskich parlamentarzystów na podstawie jedynie wartości i jakości gry czeskich aktorów, udający polityków, lub odwrotnie.

#czechy #bron #rosja #kryminalistyka

Wolam wszystkich, którzy dodali plus lub komentarz do jednego z postów w tej mojej serii dochodzeniowej. Nie będę tego wolania robić, gdy będzie wpis dedykowany №2 Błędu, jeśli nie dasz temu wpisu plusa lub komentarza. Więc nie rób nic, a to się zatrzyma.

@Kovalski1979: , @tmu: , @januszdoe: , @Lutniczek: , @edwolf: , @dariusz-wilk: , @naprawiaczswiadomosci: , @ETM97200: , @ofiaralosu: , @sirconrad: , @matka_boska_w_klapie: , @NapoleonV: , @Piz-dur:
mobutu2 - №1 Błąd w analizie czeskich wybuchów - Słuchać, co mówią między sobą czescy...

źródło: comment_1619773417A8id3b7FIepvv8l18g2XvG.jpg

Pobierz
  • 19
Wolam wszystkich, którzy dodali plus lub komentarz do jednego z postów w tej mojej serii dochodzeniowej. Nie będę tego wolania robić, gdy będzie wpis dedykowany №2 Błędu, jeśli nie dasz temu wpisu plusa lub komentarza. Więc nie rób nic, a to się zatrzyma.


@mobutu2: nic z tego nie zrozumiałem ¯\_(ツ)_/¯
@Lutniczek: Będą jeszcze dwa wpisy dzisiaj, ale może to być przykre dla kogoś, kto czeka na reakcję na swój komentarz lub post, aby mieć duże nadzieje, gdy otrzyma powiadomienie tylko po to, aby znaleźć dwa zaproszenia od nieznanej osoby (ja), więc aby nie być spamerzem itd.
Na zdjęciu dzisiejsze pokolenie niemieckich polityków, to są bawarscy posłowie, ewolucja się nie zatrzymuje, to nasza przyszłość. Choć politycy czescy nadal nie noszą sukienek i makijażu, to w swej naturze są tacy sami - źli klauni.


@mobutu2: daj źródło tego zdjęcia, bo po chwili spędzonej w google już widzę, że to fejk
@farmer111: Ja w ogóle nie widzę zasadniczej różnicy między Zemanem a Babisem.
Napisałem cały wpis o tym, dlaczego na próżno słuchać tego, co te dwa mówią.
Przeczytajcie w końcu kim są te Kolár i syn.
Nie wiem za jakie zasługi ktoś mnie tutaj podlinkował, dziękuje - ale nie wiem jak się wypisać aby nie otrzymywać więcej powiadomień w tym wątku.