Wpis z mikrobloga

Zauważyliście, że mniej więcej od godziny (nie wiem jak teraz) poprzez e-rejestracje (nie konto ePacjent i nie Profil Zaufany) każdy może/mógł się zarejestrować na szczepienie? Zarejestrowałem tak siebie (35 lat), żonę (34 lata) i przekazałem dwóm młodszym kolegom z roboty (23 i 27 lat). Możliwość wyboru dowolnej placówki i dowolnej szczepionki która w danym miejscu w danym terminie była dostępna. Terminy najszybsze jakie były w moim rejonie (poznańskie) to 5 maj, szczepionki tylko 3 firm - Moderna, AstraZeneca i Johnson&Johnson.
#szczepienia #covid19
  • 16
@ejenes: no właśnie jeden kolega, który zabrał się za rejestrację później (ze 20 minut temu) odpisał mi, że u niego coś nie działa ta strona, stąd mam domysły, że może już to zabezpieczyli z powrotem. Od północy nowe roczniki się mogą chyba zapisywać, więc tak sobie myślę, że może częściej mają tam w ministerstwie jakieś wieczorne okienka serwisowe, kiedy formularz jest dla wszystkich otwarty, bo to nie pierwszy raz przecież.
@dzonero: między 22 a 23 to działało, mniej więcej dokładnie godzinę. Działało przez oba formularze - ten szybki po lewej stronie (tak zarejestrowałem żonę bez profilu zaufanego) i przez ten przycisk po prawej (tym sposobem zarejestrowałem siebie, bo mam PZ).

Taka sytuacja już miała parę razy wcześniej miejsce, jak choćby wtedy, gdy zaszczepił się jakiś 20-paro latek, o którym pisali w mediach, więc myślę, że warto od czasu do czasu próbować.
@dzonero: to tylko Ci dopowiem, że sam formularz jeśli uda Ci się do niego dojść, to też działa wadliwie a konkretniej wyszukiwarka. Jeśli chcesz konkretną szczepionkę np. Pfizer i Moderna to wyszukuj ją wyłącznie gdy wskażesz miasto. Można bowiem wskazać całe województwo (np. Pomorskie), ale wówczas wyszukiwarka działa źle. Np. będą dostępne szczepionki Pfizer w Gdańsku, a wyszukiwarka zwróci wyniki takie, że tego Pfizera tam nie będzie ( ͡° ͜
@dzonero: gdy formularz jest zepsuty (czyli w sytuacji na którą czekasz) po zalogowaniu profilem zaufanym lub tą szybką rejestracją pojawia się okno "Witaj w Rejestracji Wizyt Pacjenta na szczepienia przeciw COVID-19" a tuż pod nim jest krótki formularz, w którym musisz wpisać miejscowość, adres email i telefon. Klikasz zapisz i przechodzisz do wyszukiwarki terminów i sobie wybierasz.

U Ciebie, jak wynika z tego co napisałeś, na razie wszystko (niestety) działa, czyli
slynny_programista - @dzonero: gdy formularz jest zepsuty (czyli w sytuacji na którą ...

źródło: comment_16198033061TL9u2y2L0O7W5SYAe0U9k.jpg

Pobierz
@dzonero: to loteria, ja wczoraj czytałem jakiś artykuł o szczepieniach i tak z ciekawości wszedłem na ten portal szczepieniowy zobaczyć, jak to wygląda a tu otwarty formularz. Raczej nie ma się co nastawiać, że "teraz to już na pewno zadziała", tylko sprawdzać systematycznie i a nuż się uda ;-)
@dzonero: prawdę mówiąc, to wczoraj tym przypadkiem się w ogóle po raz pierwszy dowiedziałem, gdzie jest ten formularz od szczepienia. Wcześniej wchodziłem przez jakiegoś e-pacjenta i tam zawsze mi wyskakiwało, że nie mam żadnych skierowań albo, że nie jestem w uprawnionej grupie. Tak naprawdę ten link (który już masz) to cała przepustka, teraz tylko czekać na potknięcie ministerstwa zdrowia ( ͡° ͜ʖ ͡°)