Wpis z mikrobloga

812 + 1 = 813

Tytuł: Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem
Autor: Nassim Nicholas Taleb
Gatunek: popularnonaukowa
ISBN: 9788382020144
Ocena: ★★★★★★★

Tematem przewodnim książki jest przedstawienie koncepcji czarnych łabędzi, czyli rzadko występujących i trudnych do przewidzenia wydarzeń.

Zacznę od tego, że czarny łabędź to moim zdaniem na pewno interesująca teoria, z którą warto się zapoznać. Sama książka przepełniona jest przykładami oraz anegdotami z życia autora, co czytało się całkiem nieźle, ale miałem wrażenie, że jest tego zbyt dużo, bo jest tu ponad 600 stron, co moim zdaniem można by skrócić przynajmniej o jakieś 100 stron gdyby nie wodolejstwo.

Sytuację ratowała nutka eklektyzmu, ponieważ autor rozwijając swój wywód często odwołuje się nie tylko do psychologii, ale też ekonomii oraz filozofii, co pomaga nieustannie pobudzać zainteresowanie czytelnika. Skoro już jesteśmy przy minusach to o ile co do samej treści nie mam większych zastrzeżeń, to sam autor wywarł na mnie wrażenie bufona, który zawsze jest przekonany o swojej racji, na co osobiście jestem wręcz uczulony.

Merytorycznie jest bardzo ciekawie i jak już wcześniej wspomniałem jest tu dość duża różnorodność rozdziałów, sporo ciekawostek a sam czarny łabędź wyjaśniony bardzo rzetelnie, dlatego nie mogę się tu do niczego przyczepić nawet jeśli nie zawsze przekonuje mnie argumentacja Taleba.

Podsumowując, jako że minusy takie jak negatywny odbiór autora nie mają on dużego znaczenia w mojej ocenie ogólnej oczywiście polecam przeczytać i wystawiam 7/10 (głównie za zbytnie rozciąganie treści),

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki
Bispinor_Diraca - 812 + 1 = 813

Tytuł: Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia...

źródło: comment_1619722427Qca7yq3GFGPg0hdqFvisy7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz