Wpis z mikrobloga

@11262: Jak każda szczepionka, może mieć skutki uboczne. Nawet szczepiąc się co roku na grypę ryzykuję :) A wiesz, że nawet tabletki antykoncepcyjne nie są zupełnie bezpieczne: "Tabletki antykoncepcyjne mogą powodować skutki niebezpieczne dla zdrowia, z których najpoważniejszymi są zakrzepica żył i zator. Przy wieloletnim stosowaniu terapii zwiększa się nie tylko ryzyko zawału serca czy udaru mózgu, ale też rozwoju nowotworów szyjki macicy, piersi czy wątroby. U niektórych pań diagnozowana
  • Odpowiedz
@masterraziel: Ciało człowieka to nie jest prod u mojego klienta, że #!$%@?ę tam nieprzetestowany kod i w najgorszym razie wyciszę telefon w piątek (a i tak tego nie robię - bo kary umowne mam dość wysokie, a OC dość niskie).

Kiedy masz do dyspozycji wyniki badań i statystyki dotyczące potencjalnych długofalowych skutków ubocznych danego leku, które powstały w drodze rzetelnych i wieloletnich badań klinicznych, a odpowiednie instytucje - bezwarunkowo -
  • Odpowiedz
@m-wjeczur : Przecież właśnie dlatego szczepionki są dopuszczone warunkowo, że są jeszcze za krótko. Każdy jednak może ocenić na podstawie dostępnych już danych, jak duże jest ryzyko- np. jeżeli na kilka milionów szczepień, ciężkich powikłań jest kilkaset, to czy dużo, czy mało.

Porównanie z kodem, chyba nie jest do końca trafne, bo czy zanim wejdzie na produkcje jest testowany kilka miesięcy i musi się wypowiedzieć grono ekspertów? :)

@laki_dlu nie
  • Odpowiedz
@masterraziel: Zależy gdzie i dla kogo pracujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pisałem kod, który był sprawdzany przez grono ekspertów i wielokrotnie testowany na wielu różnych środowiskach testowych przez długi czas - jak klepiesz CRUDy u Janusza to faktycznie, masz rację - bo i taki kod pisałem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@m-wjeczur: Ja nie piszę, tylko szukam takich, co piszą kod :)

Żeby nie było, sam się cały czas zastanawiam nad szczepieniem, czy jest sens, skoro się szczepie na grypę. Ale mam już mało czasu, bo w miastach wojewódzkich w weekend maja być mobilne punkty z J&J i bez rejestracji.

Edit: BTW właśnie znalazłem. Do oceny przez każdego
  • Odpowiedz