Wpis z mikrobloga

Cześć, zachęcony przez kolegę @t4ko, a także wcześniejszą akcją "zbieramnateslę" postanowiłem zrobić coś podobnego, ale skupiając się na rynku kryptowalut. Startując tag #nierozsadnyinwestor chcę sprawdzić jak będzie wyglądało w dłuższej perspektywie pasywne inwestowanie na tym rynku - w dodatku zaczynając od potencjalnej górki.
Założenie to, niezważając na cenę, regularne kupowanie tych samych krypto - będzie to ostatni dzień każdego miesiąca +- 1 dzień.

Dodatkowo, w ramach porównania i małego benchmarku, będę inwestował w:
- ETF na SP500 (standardowe porównanie chyba w każdej inwestycyjnej metryce)
- ETF na polskiej GPW mWIG40 (to tak dla porównania, gdyby jednak wyszło inwestowanie w polski rynek)

--------------------------------------------
Kryptowaluty: 1750 zł / miesięcznie:
--------------------------------------------
ETH: 500 zł
BTC: 500 zł
BNB: 500 zł
ADA: 125 zł
XRP: 125 zł
--------------------------------------------

--------------------------------------------
Akcje - ETFy: 1000 zł / miesięcznie:
--------------------------------------------
SP500 - CSPX.UK - 500 zł / miesięcznie (XTB)
Niestety jedna akcja kosztuje ok. 1500 zł -> także sukcesywnie będę zakupywał akcje co 3 miesiące

mWIG40 - 500 zł / miesięcznie
W celu ograniczenia prowizji będę kupował akcje co 2 miesiące za kwotę ok. 1000 zł.
--------------------------------------------

Zakładam też po każdym kwartale drobne modyfikacje, ale raczej w stronę zwiększenia budżetu niż zmniejszenia.

Jak długo planuję odkładać? Ciężko powiedzieć, póki co plan minimum to rok.

A teraz małe podsumowanie pierwszych zakupów:

--------------------------------------------
30.04.2021:
--------------------------------------------
ETH: 500 zł -> 0.04810 ETH
BTC: 500 zł -> 0.00245502 BTC
BNB: 502 zł -> 0.2267 BNB
ADA: 125 zł -> 24.18 ADA
XRP: 125 zł -> 24.2 XRP
---
SP500: 1 akcja x 1623 zł = 1623 zł
mWIG40: 16 akcji x 63 zł = 1008 zł
---

Plusujących ten wpis będę wołał co kwartał na małe podsumowanie.

#inwestycje #kryptowaluty #btc #bnb #ethereum #xrp
  • 11
@Maciek952:
- BTC, ADA i XRP - Coinbase Pro
- ETH (przerzucam je też od razu na BETH, żeby stakować) i BNB - Binance.

Podzieliłem trochę ze względu na to, żeby jednak nie trzymać wszystkiego na jednej giełdzie. I z Coinbase planuje też co jakieś 3 miesiące przerzucać sobie to na portfel.
@voximodo: rozumiem że chcesz trzymać na coinbase pro/ biance z tytułu nie płacenia fee w czasie przelewania na portfel ? nie wiem czy nie lepiej trzymać na twoim miejscu to w jakimś portfelu
a pytam, ponieważ jestem ciekaw po prostu :) każdy robi tak jak uważa :)
@voximodo: no w zasadzie wątpie by się zawinęły te dwie giełdy, ale jak sam napisałeś zawsze nie ma się pewności :), no nic powodzenia mireczku ja już ten plan też realizuję od jakiegoś czasu, zobaczymy czy coś z tego wyjdzie, na binance zamierzasz hajs wpłacać w pln ? czy usd ? :)
@voximodo: heh w sumie przez chwilę się zastanawiałem dlaczego akurat Eur, ale teraz widzę że na takim binance jest szybszy okres realzizacji depozytu, dzięki za chyba nieświadome info :D dotychczas kupowałem w usd, bo miałem trochę tej waluty po prostu, a tu widzę że imo wypadałoby przerzuciś się na euro :D