Wpis z mikrobloga

Podsumowując:
1. Platforma uwierzyła, że po odrzuceniu środków z Funduszu Odbudowy Morawiecki poda się do dymisji, a Kaczafi odleci helikopterem do Rumunii (jak to miało miejsce po strajkach kobiet). Na ten moment nienawidzi "lewaków".
2. Lewica uwierzyła, że PiS jej nie wydyma, a Komitet Monitorowania Wydatków będzie monitorował wydatki. Na ten moment nienawidzi "libków".
3. Oczywistym wyborem każdego rozumnego wyborcy nadal pozostaje Konfederacja Wolność i Niepodległość (pod egidą Pana Janusza). Jedyna realna opozycja, która niestrudzenie walczy m.in. z covidowym terroryzmem, fiskalnymi nowalijkami typu podatek słodzikowy czy pomysłami podnoszenia uposażeń poselskich w szczycie lockdownu. Nadto krytykuje 500+ i planuje ekspedycję "Balonikami na Marsa". A przy tym, mimo współistnienia na sejmowym łonie partii 11 ekscentrycznych, silnych osobowości, o często sprzecznych poglądach, prezentuje na zewnątrz zwarty front.

#konfederacja #koronawirus #polityka
Dutch - Podsumowując:
1. Platforma uwierzyła, że po odrzuceniu środków z Funduszu Od...

źródło: comment_1619634422EsfSyVeDPpB5ynUyPzqLzy.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dutch: Stety, niestety, muszę przyznać rację. Nie ma na kogo głosować w tym kraju, jedyna opcja po której stronie bym stanął, która i tak znając zycie wydymalaby mnie po same kule.
  • Odpowiedz
Oczywistym wyborem każdego rozumnego wyborcy nadal pozostaje Konfederacja Wolność i Niepodległość (pod egidą Pana Janusza). Jedyna realna opozycja, która niestrudzenie walczy m.in. z covidowym terroryzmem,


@Dutch: czyli jesteśmy w czarnej dupie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@szyryfyry1:

Nie ma na kogo głosować w tym kraju

Zgoda, już odkładając żarty na bok - Konfa jest bardzo daleka od mojego ideału, marzyłaby mi się formacja liberalna tak gospodarczo, jak i światopoglądowo. Ale jak to mówią - w krainie ślepców jednooki jest królem (wideo relatywne).
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:
Szerokie pytanie, które nie końca rozumiem, musiałbyś doprecyzować o który komponent pytasz.

Ale spróbuję, w skrócie: kwestia przekonań. Chciałbym formacji, która łączy w sobie umiłowanie wolnego rynku i ideałów klasycznej austriackiej szkoły ekonomii z tą "niepopularną" wolnością (wolność od covidowego zamordyzmu, wolność do wygłaszania głupich poglądów, liberalizacja recept i skierowań (dlaczego nie mogę sobie "z ulicy" wejść do NZOZu i zrobić RTG, tylko muszę zawracać głowę lekarzowi?), nawet
  • Odpowiedz
@Dutch: Najgorsze jest to, że masz racje :/

Bronie się rękami i nogami, by nie głosować na Konfederacje zwłaszcza ze względu na Narodowców, ale za cholerę nie ma na kogo głosować:/
Jeśli nic nie wyklaruje się to niestety trzeba będzie ich wybrać, a raczej zagłosować przeciw Lewicy, Pisowi i reszcie..
  • Odpowiedz
@maxwol:

Bronie się rękami i nogami, by nie głosować na Konfederacje zwłaszcza ze względu na Narodowców,

Uwierz, mam to samo :) Ateista od nie pamiętam kiedy i nawet w profilu mam zapisane "ojkofob". Nie po drodze mi z narodowcami. Jeśli Pan Janusz odejdzie i założy kolejną partię, to realny będzie transfer mojego głosu. Ale na ten moment pragmatyczne myślenie podpowiada to co podpowiada.
  • Odpowiedz
@Dutch: Ja mam wrażenie, że w przypadku punktu 2 to Lewica ma świadomość, że PiS ich wykiwa, ale poszli na rozmowy aby odegrać się na Platformie. Do wyborów jest jeszcze dwa lata więc realizują starą zasadę Janusza Korwina Mikkego "maszerować oddzielnie - uderzać razem", a teraz po prostu próbują podkreślić swoją podmiotowość w polityce.
  • Odpowiedz
@maxwol: Szymonek w sondażach 20 procent poparcia a to większy zamordysta covidowy od PIS XD. Zresztą Hołownia+PO+Lewica+ PSL to ten sam zamordyzm. Prześcigali by się na obostrzenia ze Słowacją pewnie XD ( ͡° ͜ʖ ͡°) I nie żebym tu wychwalał PIS o nie
  • Odpowiedz