Wpis z mikrobloga

Mam w domu energicznego 4 latka. Przymierzamy się z żoną do psa. Mieszkamy w bloku. Myślałem nad #jackrussellterrier lub #maltanczyk. Jakie rasy polecacie. Najlepiej jakby pies był względnie cierpliwy. Pracuje z domu wiec nie miałbym problemu ze spacerami. Nie musi to być mały pies.
Byłby to pierwszy pies, więc nie mamy doświadczenia w wychowywaniu (kiedyś mieliśmy kota, ale żona i syn są uczuleni).

#psy #pytanie
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bonkojad: jrt to takie duże psy w ciele małych ;) i potrafią dać w kość przy wychowaniu. Jak sama nazwa wskazuje to jest terrier - psy o przeznaczeniu do polowania na zwierzynę. Ma wszystkie ogniwa łańcucha łowieckiego wzmocnione.
Co masz na myśli pod względem "bycia cierpliwym". Cierpliwym do czego? Do tego że dziecko będzie go męczyć? No kurde nie powinno się dopuszczać do takich sytuacji. Kontakty dziecko - pies należy zawsze
@Bonkojad: energiczne dziecko + szczeniak to nie jest dobry pomysł, chyba że dziecko poza tym że energiczne, jest bardzo dobrze ułożone i potrafi uszanować przestrzeń psa i dać mu spokój ilekroć pies tego potrzebuje (czyli większość dnia). No i oczywiście jeśli nie będzie nakręcał szczeniaka wrzaskiem i ogarniecie temat gryzienia. Wtedy można zaryzykować stwierdzeniem, że a i mała rasa się nada, ale jak chcesz psa cierpliwego to.. raczej potrzebujesz psa rasy
@matra: maltańczyk podoba się żonie i generalnie pasuje do naszych potrzeb. Akurat dziecko mamy energiczne, ale kumate i ostrożne do zwierząt - szanuje ich przestrzeń i nie ciąga za ogon czy uszy. Mi podobał się jrt, ale właśnie jestem świadomy, że jest to wariat, dlatego z niego rezygnuje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bonkojad: to cała grupa 6 FCI - psy ozdobne i do towarzystwa się nadaje dla was. Ja tam zawsze przywołuje gryfonik, bo jestem osobiście zakochana w paru poznanych egzemplarzach i dodatkowo to dość zdrowa rasa.
Maltańczyki nie gubią sierści, ale co za tym idzie potrzebują regularnego strzyżenia.
Jeśli już wybierzecie sobie daną rasę to ostrzegam że obecnie jest szał na psy i ceny bardzo poszły w górę. Sama nie siedzę w
@mikaliq: dzięki za ostrzeżenie. Ogólnie myślę nawet o Golden retriverze. Wiem, że to duże psy, ale mam blisko bloku dużą polane, na której można się bawić i uczyć z psem - pracuje zdalnie więc na spokojnie 3/4 spacery dziennie będą. No, ale zanim wezmę psa to najpierw przeczytam pół internetu i ze 30x się z tym prześpię. Nie wyobrażam sobie, że jak bym wziął jakiegoś psiaka to go oddam do schroniska
@Bonkojad: duża polana to coś fajnego dla mikro psa. Goldeny to psy pracujące, na polanę można z nim wyjść na poranną sikupę i tyle, niemniej żebyś nie miał nabuzowanego wariata, musiałbyś mu poświęcić więcej czasu zapewniając nie tylko wysiłek fizyczny ale i w ogromnej mierze umysłowy. Jeśli nie macie doświadczenia i nie chcecie psa wymagającego większego zaangażowania, to faktycznie większość raz małych/ozdobnych powinna być ok, co oczywiście nie znaczy, że taki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bonkojad: przy goldenie będziecie musieli dużo bardziej przyłożyc się do wychowania i posłuszeństwa, niż małych pieskach do towarzystwa. Tzn uważam że z każdym psem trzeba pracować, ale innego posłuszeństwa wymaga się od 5 kg Fafika, niż takiego 30 kg. Bo ten drugi będzie w stanie wybić rękę z barku lub staranować dziecko ¯\_(ツ)_/¯
Teraz już rozejrzyjcie się za fajnym szkoleniowcem w waszej okolicy. Możecie też poprosić o konsultacje przed/w trakcie wybierania