Wpis z mikrobloga

czemu pies biegnie do domu, żeby się załatwić, zamiast na dworze ?


@Zeronader: no skoro wcześniej uczyłeś na matę, to masz to czego chciałeś ¯\_(ツ)_/¯
1. siku na trawie = radość i nagroda
2. siku w domu = zero reakcji, nawet negatywnej
3. jak nic nie pomoże, to bierz zasikaną matę na trawnik i tam niech leje, po czasie możesz kłaść matę złożoną na 2, 3 , 4 razy - głupie,
@matra: nie był uczony sikania na mate, może w hodowli jedynie. Nigdy nie był nagrodzony za nasikanie w domu, a zawsze za nasikanie na dworze. A mimo to potrafi godzine trzymać, żeby pobiec do domu i tam się wysikać.
@r__k: tak zawsze piszą w internetach, że jak się zsika, to wytrzeć to matą i postawić pod drzwi i się nauczy na zewnatrz. Ale on potrafi po jedzeniu i wypiciu godzine chodzić po trawie i nic i tylko piszczy i ciągnie do domu, żeby się tam zsikać.
@Zeronader: pszypał
Nie pozostaje nic innego jak dać psu czas, problem, który opisujesz jest strasznie popieprzony, ale wiele psów tak ma chyba.
Jeżeli pies sika tylko w miejsce, gdzie była mata - zabezpiecz je, postaw tam cokolwiek, no i jeśli po spacerze pies biegnie na siku w dane miejsce, łap go pod pachę i sru na trawę. Może zdążysz, może zajarzy ( ͡~ ͜ʖ ͡°) a tak
@Zeronader: bo jest szczeniaczkiem, którego nauczono sikać w domu na maty i dla psa nie jest oczywiste że jak nie ma maty, a są spacery na dworze to tam ma mieć toaletę. Zwłaszcza że pewnie trzymałeś kwarantannę w domu.
Ale spoko po pierwszym roku życia już ogromna większość psów ogarnia nie sikanie w domu bez wpadek.
@Zeronader: no pytanie, jak w hodowli był uczony, może być tak, że a dworze się tylko bawił, a sikał na chacie ¯\(ツ)_/¯ może być też tak, że na dworze nie czuje się bezpiecznie jeszcze, więc nie chce tam zostawiać swoich śladów ¯\(ツ)_/¯
No i jak zostawiasz zasikaną matę pod drzwiami, to pokazujesz psu "tu miejsce na siuśki", nie wiem, kto ci dał taką absurdalną radę, ale weź go już
@r__k: Krzyczeć na niego nie krzycze, bo uważam, że tylko nagradzanie działa. Ale no jak się denerwuje tak ogólnie to chyba czai, że jestem zdenerwowany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zeronader: i sprzątnij może to miejsce czymś zabijającym zapachy? chyba vet expert ma dobre środki do tego


@r__k: z doświadczenia mogę powiedzieć, że można spróbować, ale nie można liczyć na cud ;_; Jak pisałam, jeśli to jedno miejsce, najlepiej je odgrodzić po prostu.
@matra: jemu się też czesto zdarza w różnych 3 miejsjcach, czasem więcej, więc to nie jest tak, że 100% na mate, bo jak mata była to też 1/3 razy na nią sikał, a reszte gdzieś indziej.
@r__k: spróbuje po jedzeniu pójśc na tą godzinę, taki mega dłuższy spacer, może to coś da. Wczoraj po długim czasie jak dużo pił i nie sikał, to chyba 1,5h chodził i nic. a pierwsze co to w domu, a już tak piszczał, że chce wrócić.
To mnie właśnie najbardziej zaskakuje, że on serio tak na siłe chce w domu, a nigdy za to nie był nagrodzony.