Wpis z mikrobloga

Elo Mirki. Miałem kilka długich lat przerwy w graniu. Chętnie bym coś nadrobił. Może polecicie jakiejś sprawdzone klasyki?

Wychowałem się/dużą przyjemność sprawiały mi:
-Heroes 3 i 5,
-IWD2,
-Planescape Torment,
-Fallout 1 i 2,
-Twierdza,
- Farcry 3,
-Europa Universalis - ale na takie gry nie mam już mocy i czasu,
- Bioshock Infinite,
-Wiedźmin 1,
- Wolf Among Us,
- Farcry Blood dragon,

Cenię sobie fajną fabułę, klimatyczny świat, ale jakąś fajną strzelanką (najlepiej z półotwartym swiatem jak FarCry) bym nie pogardził. Teraz gram w Planescape enhanced, myślę o RDR2, Assasin Creed Black Flag, Wiedźminie (czy warto grać w 2?). Chętnie przyjmę rekomendację nawet ciut mniej miodnych gier, ale wciągających klimatem/fabułą - tutaj moje przykłady to Bioshock, Wolf among us i Far Cry 3. Jakby co to bardzo trudne i wymagające gry są już chyba nie dla mnie - pracuję umysłowo i nie mam już sił na bardzo ciężkie rozkminy a i nie lubię się już męczyć w grach.

#gry #crpg #fps
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tanzanit: proszę:
* Pillars of Eternity
* Divinity Original Sin II
* Civilization V (ostrożnie!) - a tak serio żal nie wziąć jak jest na promo wersja Complete za 30 zł, chociaż zdecydowanie za łatwo zarwać nockę
* Disco Elysium
* Outer Worlds - byłem zaskoczony możliwymi zakończeniami; gracz ma spory wpływ na świat; moralne wybory całkiem ciekawe; było w gamepada
* CP2077 - to nie jest aż tak zła gra
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tanzanit: właśnie na głównej jest wykop a propos Maxa Payne'a. Widzę że nie był wymieniony, więc jeśli chodzi o klasyki jeśli akurat tą grę przegapiłeś to na pewno warto.
Wiesiek jak najbardziej, tzn ja dwójkę pominąłem i trochę żałuję bo ponoć nie jest mega długa, w trójce mam 100h liżąc ściany i sobie tak gram po trochu, zdecydowanie jedna z najlepszych gier w które grałem i wciąż dobrze się bawię.
Skoro
@Tanzanit: Jeśli chodzi o erpegi to sprawdź tę listę: https://rpgcodex.net/article.php?id=11193

Przede wszystkim polecam Age of Decadence, Arcanum, Vampire The Masquerade: Bloodlines, Betrayal at Krondor, Darksun: Shattered Lands i parę innych, poczytaj co masz na tej liście wymienione i sam zdecyduj.

Poza tym zagraj koniecznie w Sacrifice: https://www.gog.com/game/sacrifice

Z FPS-ów to aktualnie wyszło Outriders i też bym polecił.

Za to odradzam Disco Elysium, to gniot dla debili.
Panowie, dziękuję wam bardzo. Mam contentu na całą dorosłość :D Myślę, żeby do waszej listy dopisać BG 3 i na tym ją zamknąć bo jest sporo tytułów.

@Paczek_w_masle: Nie wiem jakim cudem zapomniałem o CiV - zagrywałem się w nią często i długo ze znajomymi.

@Bethesda_sucks: Ciekawe, widziałem w jakimś zestawieniu Disco Elysium i wydawało mi się, że może być interesujące.

@Odczuwam_Dysonans: Nie wiem jak mogłem zapomnieć o Fallout
@mienskoduszone: Akurat Gothici i Morrowinda próbowałem grać za dzieciaka, ale nie weszło. W Gothicu nie umiałem walczyć, a w Morrowindzie przytłaczała mnie taka pustka świata (w sensie nie czułem żeby żył, może też brakowało mi silnego wątku głównego) i irytowało to, że wszystko się skaluje do mojego poziomu.
Ciekawe, widziałem w jakimś zestawieniu Disco Elysium i wydawało mi się, że może być interesujące.


@Tanzanit: Disco Elysium jest świetne, ale musisz lubić czytać bo tekstu jest masa i nie ma tradycyjnej walki, ale warto dla scenariusza, dialogów i samego konceptu. Jak jesteś fanem Planescape Torment to dałbym tej grze szanse.