Wpis z mikrobloga

Cześć, jestem przed stworzeniem JDG. Firma do której udaję się na umowę B2B potrzebuje 2 tygodnie wcześniej wszystkich danych o firmie, żeby móc przygotować umowę (NIP, REGON) itp. Więc np. pracę rozpoczynam 1 czerwca to w lipcu muszę założyć działalność odpowiednio wcześniej żeby przyszłemu pracodawcy wysłać wszystkie dane. Minusem tego jest to, że stracę wtedy cały miesiąc ulg bo w czerwcu muszę już opłacić składki (oprócz dochodowego bo takowego nie bedę miał w czerwcu).

Czy założenie działalności z odroczoną datą rozpoczęcia wygeneruje mi NIP i REGON w przeciągu paru dni od złożenia takiego wniosku czy dostane je dopiero w momencie jak działalność będzie legalnie już działać w w.w dniu? I co wtedy z kontem bankowym, po takiej akcji mogę od razu wystapić o założenie konta bankowego czy muszę czekać do daty rozpoczecia działalności?

Jakby to najlepiej ugryźć?

#dzialalnoscgospodarcza #ceidg #jdg
  • 5
  • Odpowiedz
@Skwareczek: rejestrujesz w czerwcu, z rozpoczęciem od lipca. NIP regon masz jeszcze w czerwcu. Ale działasz o ZUS płacisz od lipca.
To są dwie różne daty, wniosku i rozpoczęcia działalności.
  • Odpowiedz
@kuncfot: Czyli na to wyglada ze tracę jeden miesiąc ulg bo e lipcu nie będę miał żadnego dochodu bo dopiero co zacząłem prace i muszę opłacić tylko ZUS także jestem w plecy pare stówek.
  • Odpowiedz
@Skwareczek: Przeciez kuncfot Ci napisał, że dane dostajesz po zarejestrowaniu działalności niezaleznie od tego kiedy dostanie sie ona aktywna, Ty przytaknąłeś, a teraz wrociles ze swoim problemem do poczatku. Normalnie w czerwcu zarejestruj dzialalnosc od 2 lipca, nie ma zadnego problemu.
  • Odpowiedz