Wpis z mikrobloga

Mireczki. Jest sobie mieszkanie w stanie deweloperskim (pic rel). Wg opisu ściany wyprawione są tynkiem gipsowym bez szpachlowania. Na posadzkach wylewka betonowa. Pytanie czy z takimi ścianami coś trzeba zrobić żeby je przygotować pod malowanie/położenie płytek itp? Tak samo z podłogą. Czy będą potrzebne wylewki poziomujące? Jestem w tym zielony i finalnie i tak będzie robić wszystko jakaś ekipa, ale chce się zorientować w temacie.
#remontujzwykopem #remont
TeflonDon - Mireczki. Jest sobie mieszkanie w stanie deweloperskim (pic rel). Wg opis...

źródło: comment_16195386773JoYF1T8hbdFZCV04d574s.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@TeflonDon: Jak tynki są ładnie i równopołożone i chcesz zaoszczędzić - to może malować tak jak jest. Jak jednak jesteś estetą to połóż gładzie. Podłogi są OK, chyba że chcesz panele winylowe, to jest wymagana ultra równa i wypoziomowana podłoga i wtedy fachowcy sobie nadlewają.
  • Odpowiedz
@TeflonDon: Wynajmuję mieszkanie, gdzie nie ma gładzi i jest parę miejsc, gdzie aż boli patrzeć. Z drugiej strony u moich rodziców też nie ma gładzi, ale zupełnie tego nie widać, bo tynki są ładnie zrobione. Tak więc - oceń tynki, zastanów się co cię zadowala i zdecyduj.
  • Odpowiedz
@TeflonDon: jeżeli nie jesteś wielkim estetą, to przeleć sobie wszystkio farbą gruntującą i wtedy gładzią tylko te miejsca gdzie są widoczne niedociągnięcia tynku. To jest oczywiście wersja ekonomiczna jakby co( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TeflonDon: jak masz możliwość to zatrudnij kogoś do obioru mieszkania, tynki musisz ocenić (ja musiałam kłaść gładź), posadzkę sprawdź łatą czy jest równa, ściany również przy kominie itd
  • Odpowiedz
Sprawdź też ważne kąty ścian w domu: tam gdzie będzie kuchnia (pewnie w kształcie L) i tam gdzie w łazience będzie prysznic. Sprawdź tez szyby w oknach bo często są porysowane i deweloper w razie czego będzie musiał je wymienić.
  • Odpowiedz
  • 1
@stanley88 zapach nowego mieszkania to glownie mocz ale tez czasami kal.
Wiem co mówię pracuje na budowie i to co te swinie robia to az sie wierzyc nie chce ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@TeflonDon: wygładź ściany i sufit mimo wszystko. Sam miałem ściany w takim stanie i gładziłem. Dzięki temu farba na ścianie jest gładka i ładnie pokój wygląda, a nie szortka/chropowata jak w jakiejś podstawówce ;)
  • Odpowiedz
@TeflonDon: porządnie zrobiony tynk gipsowy jest gładki, ale taki od dewelopera zazwyczaj wymaga gładzi.
Ja u siebie dałem gładzie. Mam teraz ładne równiutkie ściany, byłem u sąsiada który u siebie nie dał gładzi tylko od razu pomalował i było średnio, wszystkie nierówności tynku widać na ścianie, najgorzej jest wieczorem jak włączy światło.
Co do wylewki-jak jest dobrze zrobiona i równa (kąty, brak górek/dołów, niepotrzebnych spadków) to nic nie trzeba robić.
  • Odpowiedz