Wpis z mikrobloga

Dostałem dziś wezwanie do osobistego stawiennictwa w straży miejskiej w charakterze świadka. Sprawa dotyczy niewłaściwego parkowania (mniej niż 10m od skrzyżowania). Problem jest taki, że auto nie było moje tylko był to traficar. Jak ta sprawa może się potoczyć? Traficar dostanie mandat (300zl) po czym ściągną należność ze mnie, czy mandat otrzymam ja? Jeśli opcja druga to dlaczego wezwano mnie w charakterze świadka?

#pytanie #prawo #traficar #mandat
  • 7
@synbialasa ogólnie gadanie z policją nic nie daje, przesł#!$%@?ą cię bo muszą i liczą, że sam się przyznasz. Jak obciążą właściciela pojazdu, to pewnie nie przyjmie mandatu i sprawa trafi do sądu i zostaniesz obciążony tak czy inaczej, skoro faktycznie ty wtedy z tego samochodu korzystałeś.

Dlatego lepiej nic nie pamiętać i nie ryzykować, że w dalszym postępowaniu wyciągną ci coś co pochopnie powiedziałeś.
  • 0
@sphinxxx czyli najrozsądniej po prostu się przyznać? domyślam się, że raczej taka korporacja nie weźmie na siebie mandatu, bardziej chciałem wiedzieć o co chodzi z tym wezwaniem w charakterze świadka. dzięki :)