Wpis z mikrobloga

@BarkaMleczna: Niby tak, ale ten argument łatwo rzutować na inną dziedzinę życia - ruch drogowy.

Z regulacjami, prewencją i dość ścisła organizacją ruchu drogowego mamy już do czynienia dłużej, więc jako społeczeństwo przyzwyczailiśmy się i dużo łatwiej nam się pogodzić że wolność kierowcy do jeżdżenia jak chce (uprośćmy temat tylko do kwestii prędkości z którą się porusza) traktujemy jako słusznie podporządkowaną bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Dodajmy że ruch drogowy to coś w czym uczestniczą prawie wszyscy, a ginie z tego powodu około 7 osób dziennie (a w najgorszych czasach ginęło około 3x
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: dlaczego Wasza wolność do robienia rzeczy ma odbierać mi wolność od chorób zakaźnych? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Analogiczny przykład - dlaczego czyjaś wolność do #!$%@? 100 po mieście ma odbierać mi wolność od wypadków spowodowanych przez czyjąś jazdę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jeżeli ty nie czujesz się upodlony, to znaczy że od zawsze byłeś upodlonym niewolnikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@SpasticInk: jest wręcz przeciwnie, jeśli ciebie upadla nałożenie maseczki, to słabo z twoim poczuciem własnej wartości (,)
  • Odpowiedz
To nie jest badanie, które by udowadniało wpływ noszenia maseczek na masowe rozprzestrzenianie się wirusa.


@Krupier: to powiedz mi czemu według ciebie to badanie tego nie udowadnia?
  • Odpowiedz
@radziuxd: ja każdemu, kto tak zaciekle broni "wolności" tak jak sobie ktoś na siłę rozumie polecam piosenkę Krzysztofa Daukszewicza "Wolność", ale tracę wiarę w to, że w naszym społeczeństwie dialog ma jakąkolwiek przyszłość - "dla tego narodu już #!$%@? nie ma ratunku".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
To nie jest badanie, które by udowadniało wpływ noszenia maseczek na masowe rozprzestrzenianie się wirusa.


@Krupier: to powiedz mi czemu według ciebie to badanie tego nie udowadnia?

@rybsonk:

Bo pokazuje jedynie, że maski dają jakąś tam ochronę. Nie udowadnia, że stosowane powszechnie są skuteczną masową ochroną. Ochronią jakieś jednostki, ale nie przyczynia się
  • Odpowiedz
Ja generalnie od zawsze byłem za tym by maski nosili tylko ludzie, którzy się boją.


@Krupier: w takim razie zupełnie nie rozumiesz, jak działają maski i ich wpływ na ograniczanie transmisji. Maski chronią innych przed noszącym, nie na odwrót.
  • Odpowiedz
Zmuszanie noszenia masek przez wszystkich, łącznie z osobami zdrowymi (a nawet zaszczepionym XD) to jest jakiś absurd.


@Krupier: a jak myślisz, dlaczego osoby zaszczepione też powinny nosić?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ja generalnie od zawsze byłem za tym by maski nosili tylko ludzie, którzy się boją.


@Krupier: w takim razie zupełnie nie rozumiesz, jak działają maski i ich wpływ na ograniczanie transmisji. Maski chronią innych przed noszącym, nie na odwrót.

@rybsonk:

Doskonale rozumiem. Ty zdaje się,
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Kto z ciebie i reszty foliarzy ze świata plandemii zrobił niewolnikiem?
Jest pełno krajów z dużymi terenami gdzie możesz sobie sam życie z dala od cywilizacji układać jak ci się podoba.
Chcesz korzystać z dóbr cywilizacji dostarczanych przez dane społeczeństwo to żyj zgodnie z jego zasadami i tyle.

Tylko trudne jest dorosłe myślenie i nie oczekiwanie świata z bajki w opcji jak mieć ciastko i zjeść ciastko.
  • Odpowiedz