Wpis z mikrobloga

Fedex prosi mnie o wypełnienie dokumentów do odprawy celnej. Powinienem przesłać potwierdzenie płatności za towar. Co w przypadku, gdy pan Chińczyk zadeklarował wartość trzykrotnie niższą niż ja zapłaciłem? Dodam, że wszelkie należności w postaci podatku są płacone przez pana Chińczyka.
#fedex
  • 6
@renkaboga: a czy w takim wypadku po przesłaniu wymaganych dokumentów normalnie dojdzie do mnie telefon i ewentualnie obciążą pana Chińczyka jakimiś dodatkowymi opłatami?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@quilt: w przypadku normalnej odprawy, kiedy opłaty są po stronie kupca, to deklaracja Chińczyka nie ma żadnego znaczenia, bo i tak liczą wg potwierdzenia platnosci. W twoim przypadku nie jestem pewien jak to zadziała.
@quilt: Nie jestem na 100% pewien ale jeśli nadawca opłacił należności celno-podatkowe to towar prawdopodobnie został wysłany z incoterms DDP a co za tym idzie na 100% Ty nic nie zapłacisz bo incoterms to wyklucza. I tutaj nie mam pewności bo dawno się tym nie zajmowałem. Agencja celna może wystawić notę aby chińczyk dopłacił jakieś brakujące należności (zakwestionowana wartość towaru na podstawie różnicy faktura vs potwierdzenie zapłaty za towar) i dopiero