Wpis z mikrobloga

Mirki mieszkające w Krakowie.

Jakie polecacie okolice na kupno domu (najlepiej) lub blizniaka od firmy która np. robi kilka takich? Patrzyłem na okolice Zielonek. Zależałoby mi żeby deweloper przygotował infrastrukturę dojazdową i żeby było te minimum 4-5 arów działki. Czy ktoś kupował w tych rejonach lub innych i może polecić jakiegoś dewelopera?

Szukałem w różnych miejscach i ciężko znaleźć coś co jest "w miarę" mając ok 800k... np. Ojcowska Park przez Nokturn wygląda fajnie z zewnątrz, ale jest już dużo dalej niż bym chciał i domy bez garaży 125 m2 kosztują 900k a bliźniaki (też bez garażu) 800k... Jak za lokalizację i te inne minusy to tak "drogawo".

Najlepiej coś co jest chociaż w minimalnym stopniu przemyślane a nie wrzucane na pałe 2 budynki z działką 1 ar bez garaży i jadąc po drodze z kilogramami dziur.

Może ktoś ma jakieś info o planowanych przyszłych budowach takich osiedli to też chętnie bym poczytał ;-).

#krakow #dom #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 6
@mvvm: nie jestem na kupnie więc też nie jestem specjalistą, ale na tyle na ile bywam w tamtych okolicach to trzymałbym się z daleka od Zielonek i Michałowic - tam jest już tak utkane, że przeprowadzka tam to w zasadzie wszystkie wady mieszkania w mieście i poza miastem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przy takim budżecie to bym w ogóle rozważył samodzielną budowę - nie wiem czy przy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mvvm: mi ostatnio parę domów wpadło w ręce deweloperksich, ale że wszyscy klienci już coś sobie znaleźli, albo zmienili plany to rzuciłem te tematy w kat. Odkurze i dam znać :) na pewno więcej południa Krakowa miałem. Ale zielonki także.
@mvvm: ewentualnie zachód, ale bliżej: Liszki, Piekary albo w stronę Czernichowa czy w Rybnej.

Jeśli chodzi o konkretne inwestycje to za bardzo się nie orientuję, ostatnio widziałem tylko to https://osiedlepanoramamnikow.pl/ przy czym trzeba trzymać rękę na pulsie, bo ostatnio chodzą plotki o puszczeniu obwodnicy Liszek właśnie przez Cholerzyn i pewnie Mników, ale szczegółów nie znam :)
@Alpha_Male: mieszkam blisko, bardzo ładne są te domki w Mnikowie (teraz zobaczyłem, że to nie to osiedle, o którym myślałem, ale na stronie bardzo fajnie wyglądają). Jeśli ktoś lubi jeździć na rowerze to jest idealna okolica. Co do tej obwodnicy to dzisiaj był protest przy zalewie. Zobaczymy co ogarną, ale ta obwodnica to jakiś przekręt musi być. Będą korki i w Liszkach, i w Cholerzynie