Wpis z mikrobloga

#kartygraficzne #procesory #komunia #prezent #windows #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #pcmasterrace

Mirki i Mirabelki #ratunku #pomocy

Mam straszną zagwozdkę... Mój chrześniak zażyczył sobie komputer na pierwszą komunię. Nic wybrednego w sumie, taki standard bym powiedział raczej. Sęk w tym że ja się na komputerach w ogóle nie znam... xD
Ze znajomych też tak średnio bym powiedział, tak średnio. A poza tym nie chce nikomu zawracać czterech liter, zwłaszcza że na Wykopie na pewno są osoby które się naprawdę na tym znają, więc może przeczytają i doradzą...

I tu moje pytanie do Was... (tylko się nie śmiejcie jak krzyknę cenę;). Czy da radę kupić jakiś w miarę sensowny komputer (nowy) stacjonarny, do nauki przede wszystkim i grania w jakieś tam gierki, do 3,5k ?Chodzi raczej o gotowy zestaw Z #allegro czy innego #komputronik a nie o składaka. Wiem że za tą kwotę nie ma za bardzo w czym wybierać, ale nie chcę się też naciąć na kupno totalnego szajsu u sprzedawcy Janusza.

A tu moja prośba do Was, czy ktoś z Was posiadający wiedze i rozeznanie w zagadnieniu #komputery mógłby po podrzucać mi linki z sensownymi ofertami w tym przedziale cenowym? Z góry dziękuję za każdą pomoc.

A dlaczego tylko chcę przeznaczyć 3,5k na ten cel? Bo jeszcze muszę kupić: monitor, biurko, fotel, drukarkę i jeszcze chyba do tego wszystkiego rower xD
Ja na swoją komunię dostałem rower górski i zegarek casio (który zgubiłem 3 tyg po;) i pamiętam że byłem przeszczęśliwy. Za 15 lat dziewięciolatkowi na komunię pewnie będzie trzeba kupić domek na wsi, samochód z salonu i dwudziestoletni karnet na wczasy na Malediwach, aczkolwiek nie wiem jak będzie z tymi wczasami, bo koronawirus ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 33
@zenek-stefan1: Kolega wyżej dobrą stronkę podał, od TechLiptona.
Ja jeszcze zapodam od PurePC, zestawy są gdzieś w środku strony posortowane wg ceny.
https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-kwiecien-2021-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach

I to są części komputerowe, które kupujesz i możesz zlecić złożenie w sklepie takim jak X-kom czy Morele.
Co do gotowców z Allegro to radzę unikać jak ognia, bo tam masz dobrą tylko kartę graficzną i czasami procesor, natomiast na pozostałym sprzęcie jest oszczędzane na maxa - czasami
@zenek-stefan1: To będzie ryzyko jak z zakupem Passata 1.9TDi . Moim zdaniem, jeżeli ktoś zrobił koparkę z głową i pilnował, żeby karta miała odpowiednie temperatury to raczej zakup jest w miarę bezpieczny. Zazwyczaj wszyscy próbują "maksymalizować" zyski i pieką pamięci aż miło, i sam bym takiej karty nie wziął.
@zenek-stefan1: Nośnika pamięci brakuje, możesz wziąć jakiegoś SSdka crucial mx 500 500 GB- czy tam pojemniejszy jak chcesz.

Karta graficzna w tej cenie to zdzierstwo - ale niczego na ten moment polecić nie można - no chyba, że procesor z APU - zintegrowaną kartą graficzną, która będzie miała znacznie niższą wydajność od dedykowanej karty graficznej rzecz jasna.

No ale procesor z takim APU jest droższy o stówkę lub dwie - a