Wpis z mikrobloga

@Kuklak: jak już serio dojdzie do squeeze to uważam że #!$%@? wysoko. Do 350$ doszło bez żadnego squeeza a 1000$ to tylko 3x tyle, a biorąc pod uwage ile ludzi będzie hodlować za wszelką cenę i ile jest akcji do pooddawania to bardzo wątpię w takie kwoty. Ale zobaczymy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kuklak: To od sprzedawców zależy. Jak nikt nie będzie chętny na sprzedaż akcji poniżej 1000$ to będą musieli dać więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc jak już będą musieli spłacać (bo np. dostaną margin calla) to nie mają nic do gadania i skupują co jest. Myślę, że kwota 1000$ jest absurdalnie niska jeśli serio wyshortowali kilkukrotność dostępnych akcji.

Zerknij na tego screena, którego kiedyś przyszykowałem. Na niebiesko
NykipVaous - @Kuklak: To od sprzedawców zależy. Jak nikt nie będzie chętny na sprzeda...

źródło: comment_1619465742IW40atzZa8V4TuztdXRFxA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@NykipVaous: Ale to można sobie robić takie wykresy. Czemu 10 mln? Zobacz, ile by musieli zapłacić, jakby ludzie sprzedawali po 100mln za sztukę.
Obawiam się, że większość ludzi będzie wyprzedawać. Jak ktoś kupił po 100 i nagle może sprzedać 10 razy drożej, to myślisz, że się nie skusi?
  • Odpowiedz
@Kuklak: przyjąłem 10 milionów za akcję ponieważ większość osób (reddit) ustaliło sobie taką podłogę, więc chciałem sobie zobaczyć ile to wynosi w porównaniu do ich szmalu (szmalu hedge fundów). Ale nie wiadomo ile dokładnie hedgefundy muszą spłacić, z tego co pamiętam to były szacunki że nawet kilkukrotność outstanding sharów (outstanding shares to ilość 69.4mln). Więc wtedy wiadomo, więcej do zapłaty. No i te rysunki są dość luźne, chciałem po prostu mniej
  • Odpowiedz
@NykipVaous: wystarczy policzyć.
Niech odkupią 100 mln akcji po 10 mln dolarów.
W sumie: 1 000 000 000 000 000.
Nawet nie wiem, co to za liczba, a nie chce mi się szukać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kuklak: "Dochody budżetu państwa wynoszą 2,264 bln USD." czyli 2 i 12 zer w przybliżeniu, a na moim rysunku na fioletowo jest łącznie 699,4 bln USD czyli 699 i 12 zer w przybliżeniu. Czyli budżet USA to 1/6 tego co na fioletowo jeśli czegoś nie #!$%@?łem :D Ale nie wiem czy dobrze liczę i czy dobrze ten budżet wyskoczył w googlach
  • Odpowiedz
@Kuklak: DTCC obraca akcjami z całego świata to coś się znajdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) I w sumie nie wiem czy hajs jakichś funduszy się zalicza do budżetu? Najwyżej dadza milion za akcje też spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz