Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Domator_Penetrator: No, nie da się ukryć, że w tym bitewnym nastroju Scruton trochę odlatuje i staje się to męczące w pewnym momencie. Ja zaczynałem lekturę z nastawieniem, że znajdę trochę konstruktywnej krytyki pisanej z perspektywy filozofa, a nie że zostanę utwierdzony w przekonaniu, że lewactwo opanowuje świat, i ze świadomością, że trzeba będzie to trochę przefiltrować.

"tu mi ten Francuz pisze coś niezrozumiałego, a skoro tego nie rozumiem, to to jakaś
Chomsky i Searle przyjmowali taką samą strategię: "tu mi ten Francuz pisze coś niezrozumiałego, a skoro tego nie rozumiem, to to jakaś szarlataneria".


@Domator_Penetrator: nie wiem jak Scruton, ale Searle i Chomsky raczej jakiś wysilek w próbę zrozumienia przynajmniej niektórych Francuzów wkładali (np Searlego Literary Theory and Its Discontents) — może i nie są to najlepsze interakcje z tą myślą, tego nie wiem, ale raczej nie sprowadzają się do wnioskowania
Zresztą jak sięgniesz po te bardziej współcześnie wydawane rzeczy, na które teraz jest modnie narzekać w popularnej krytyce rzekomej dominującej uniwersytety postmoderny, to to są bardzo łatwe do zrozumienia teksty


@Crocetto: Jakich autorów masz tutaj na myśli?
: > Poczmistrz wczoraj wrzucił do Pieca falsyfikację tego

@Crocetto: I już usunięte tak? To dobrze, bo oczywiście, że maksymalizuje i zostało to udowodnione formalnie przez Arrowa i Debreu w teorii równowagi ogólnej. Całe spożycie kokainy, wszystkie skupione dewocjonalia z siostrą Panzerfaustyną, ogólnoludzki dobrobyt, to wszystko jest w jednym równaniu, austriacy nas nienawidzą.

Ło, to czekam, choć to pisałem tak dawno, że że trzy razy zmieniłem swoje poglądy na naukę xd