Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do wzięcia pierwszego kredytu w moim życiu, chciałbym z tego kredytu kupić sobie auto mniej więcej w zestawieniu 50/50 gotówka/kredyt, ewentualnie 70/80% kredyt.
W związku z tym że to mój pierwszy kredyt to kompletnie nie wiem jak to zrobić aby wyszło najkorzystniej, jak byście polecili się do tego zabrać?
Z informacji istotnych to jeszcze :
-prawie 24lvl
-prawko ponad rok
-umowa o prace na czas nieokreślony
-prawie 4k/miesiąc podstawy + częste premie w pracy (więc ewentualne nadpłaty wchodzą w grę)
-interesuje mnie kredyt na 3/4 lata
ʕʔ
#motoryzacja #kredyt #finanse #pierwsze4kola
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanAngielski: to przy takim budzecie - zwykly kredyt gotówkowy wystarczy mysle :)
Kwestia udania sie do banku który kredytuje osoby bez historii kredytowej w wieku 23 lat - jak cos konkretnego znajdziesz, to Ci podpowiem gdzie sie udac po kredyt :)
  • Odpowiedz
@PanAngielski: wejdź na grupę z leasingiem i cesjami na Fejsie. Często są tam też leasingi i kredyty konsumenckie. Często ciężko dostać lepsza zniżkę niż jaką tam Ci wynegocjują. Piszesz posta czego szukasz i na jakich warunkach, a kilka osób się zgłosi
  • Odpowiedz
@PanAngielski: obstawiam, że celujesz w używkę, więc odłóż sobie pieniądze, na najpopularniejsze naprawy w danym modelu i podstawowe wymiany eksploatacyjne na początek. Od strony kredytowej, polecam iść do doradcy i dogadać się na część prowizji dla Ciebie, bo przychodzisz sam i odpada mu koszt pozyskania leada ofc mam na myśli niezależnego doradcę nie bankowego, ale w tym przypadku uważaj na to, żeby Ci nie wcisnął pożyczki, zamiast kredytu, a to
  • Odpowiedz
co w tym złego? czym się różni np od kredytu na dom itd


@opo92: Głównie tym, że kredyt na dom jest oprocentowany w skali roku ~2,5%, a kredyt na samochód to prędzej ~12,5%. To jest olbrzymia różnica.
  • Odpowiedz
@PiccoloGrande: znaczy, to rozumiem, ale dopóki ktoś nie ma wolnej floty rzędu kilkadziesiąt czy kilkanaście k no to albo bierze Punto jedną nogą na szrocie, albo na krechę i godzi się na odpowiednio wyższy sumaryczny koszt zakupu.

Szukam też czegoś dla siebie (w sensie wozu) i dilerzy oferują kredyty z RSSO w okolicach 7.5%
Zazwyczaj samochód bierzesz też na dużo krótszy okres spłaty, np 24-36 czy nawet te 50 rat,
  • Odpowiedz
@opo92: "Nie mam 10 tysięcy, ale pójdę do banku i wezmę kredyt na auto z ratą 2 tys. miesięcznie."
Brzmi jak świetny przepis na kłopoty finansowe. Dwa miesiące bezrobocia i jesteś zmieciony z planszy.
  • Odpowiedz
@PiccoloGrande: brałeś kiedyś kredyt? albo raty chociaż?
oczywiste że jak ktoś nie ma zabezpieczenia i sensownej wypłaty to to słaba opcja, ale jak masz 15k na rękę i coś pod ręką to 5 rat po 2k to jest nic lol
  • Odpowiedz