Wpis z mikrobloga

Daily reminder #bekazlewactwa: OMZRiK to szurska organizacja walcząca z wymyślonymi przez siebie problemami, a jej założyciel - oszust, został skazany prawomocnym wyrokiem, ale uciekł jak tchórz #bekazomzrik #rafalgawel.
Miało być #bekazkatoli w wykonaniu @xer78: a wyszło #bekazateistow. W skrócie xer78 stwierdził, że Jezus to kopia Kryszny a po otrzymaniu kontrargumentów zniknął w ciemnościach nocy #walkower
https://www.wykop.pl/wpis/56968315/naukowcywiary-bekazkatoli-nie-bedziesz-mial-bogow-/#comment-202928317
  • 51
@bartolomis

ani bajki, ani pustynne, ani dla niewolników


Dla niedorozwiniętych umysłowo niewolników.

Tak pisałem wtedy:
No właśnie ten "twój jedyny prawdziwy" to kompilacja i podróbka wcześniejszych.
I podtrzymuję.

Twój Jezus i jego tata nie są cyfrowymi kopiami 1:1.
Ci co ich wymyślili kopiowali różne cechy z odpowiednich pierwowzorów. Wyobraź sobie, że nawet imiona zmienili i takie bystrzaki jak ty już nie widzą podobieństw.

W twojej świętej książce napisano, że bóg pierwszego dnia
@xer78: ad personam czyli masz wątpliwości co do słuszności tezy XD
wykazałem różnice, bóg stwarzający słońce to dowód na to, że istnieje Bóg, ale tylko jedna religia ma rację
nieumiejętne używanie przysłów... czyli diagnoza była trafiona ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@bartolomis:

ad personam


W przeciwieństwie do ciebie nie napisałem nic ad personam.

Zastanawiam się czy twoje niskie iq (bo, że jest skrajnie niskie to już wykazałeś i uparcie ten fakt potwierdzasz) to skutek czytania biblii czy może twoja bezmyślna wiara wynika z niskiego iq.

Jak jakikolwiek bóg mógł najpierw stworzyć "dzień i noc" a trzy dni później stworzyć słońce które (pośrednio) wyznacza noc i dzień? Przecież średnio rozgarnięta małpa zrozumie, że
@xer78: określenie "niedorozwinięci umysłowo" to ad personam ciemniaczku XD
Obal te różnice, które podałem (nie jesteś w stanie więc na 90% będziesz bulgotać XD)
Dowiedź istnienia Supermana to będziemy rozmawiać o kryptonie
Losowa religia nie ma, ta prawdziwa już owszem
@bartolomis:

określenie "niedorozwinięci umysłowo" to ad personam ciemniaczku XD


Nie napisałem, że jesteś niedorozwinięty umysłowo. Nie chciałbym zdradzać tajemnicy lekarskiej.

Napisałem: Dla niedorozwiniętych umysłowo niewolników.

Jesteś niewolnikiem?

Tylko prawda cię wyzwoli. Gdybym nazwał cię po imieniu też byś buczał, że to atak ad personam, tłuczku?

Obal te różnice, które podałem (nie jesteś w stanie więc na 90% będziesz bulgotać XD


Nie będę obalał żadnych różnic, których nie podałeś.

Losowa religia nie
Pobierz
źródło: comment_16194309270OGSfE9BnEEOsplYpqaNv2.jpg
@bartolomis: Żałosny jesteś z tymi "różnicami". Zapomniałeś napisać, że różnili się wzrostem i miejscem urodzenia.

jako autysta nie widzisz ciągu przyczynowo skutkowego więc ci odpuszczę


Ty o tym słońcu stworzonym trzy dni po stworzeniu dnia i nocy?

komiks ma autora, który narysował go jako fikcję, więc to nie dowód


Biblia ma autorów, którzy pisali to jako bajkę więc to nie dowód.
@xer78: wykaż te podobieństwa i obal moje różnice, na razie podajesz argument trzylatka, który nie chce zjeść marchewki
słońce wyznacza dzień i noc na ziemi, we wszechświecie tą rolę pełni CZAS a nie słońce (słońce pomaga określić upływ czasu bo tak się przyjęło)
słońce wyznacza dzień i noc na ziemi, we wszechświecie tą rolę pełni CZAS a nie słońce (słońce pomaga określić upływ czasu bo tak się przyjęło)


@bartolomis: Dzień jest tam gdzie świeci słońce, noc tam gdzie nie świeci.

Ziemia zawiera się we wszechświecie. Dzień i noc na Ziemi wyznacza Słońce czy czas?

słońce wyznacza dzień i noc na ziemi


To jeszcze raz. Pierwszego dnia dzień i noc, czwartego słońce żeby świeciło w
osoba bez wykształcenia z fizyki i astronomii opisuje swoimi słowami stworzenie świata a ty robisz z tego powodu fikołki? ()


@bartolomis: Potrzebujesz wykształcenia kierunkowego żeby ułożyć czynności w sensowny sposób?

Zjadasz kanapki a następnie idziesz kupić składniki potrzebne do ich przygotowania bo nie jesteś technikiem żywienia i usług gastronomicznych?
Najpierw zakładasz buty a potem skarpety bo czego nie studiowałeś?

Jeśli tak proste rzeczy opisane są nielogicznie czy
@bartolomis:

Czy ty nie rozumiesz, że nigdzie nie napisałem że był wierną kopią Kryszny?
Z jednego boga/bóstwa pustynni bajarze wzięli jedno, z innego drugie itd.
Stąd taka uniwersalna postać, która spodobała się wielu niepiśmiennym pasterzom a potem poszło dalej.

tu masz wyjaśnione


To nie jest żadne wyjaśnienie. To przydługi słowotok. "Gąszczem liter istoty zakrywanie".
A istotą sprawy jest to, że jest idiotyzmem i pokrętne

Pewnie dlatego, iż pamiętałem dwa wykłady, których