Wpis z mikrobloga

hej #dzicyzapylacze
Jedna czwarta dzikich pszczół Polski to pszczoły pasożytnicze. Dzisiaj opowiem o części z nich - koczownicach (Nomada). W ramach wyzwania @Radio-Warroza przygotowałam filmik pod tagiem #pszczeleparazyty. Musiałam się zmieścić w minucie, co chyba było najtrudniejszym wyzwaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego przygotowałam również artykuł, w którym możecie poczytać o tych niezwykłych pszczołach: https://dzicyzapylacze.pl/koczownice-nomada-czyli-pachnace-pszczoly/

A do tej zabawy edukacyjnej nominuję: @Tulkandra oraz Paolo ;) Ponoć czas realizacji wyzwania jest nieokreślony. W komentarzu przygotowane przez Radio Warroza zasady wyzwania.

#ciekawostki #owady #pszczoly #zwierzeta
  • 6
  • Odpowiedz
Zapraszam do robienia filmików pod tagiem #pszczeleparazyty​ .
Zasady:
1. Zrobić maksymalnie 60-sekundowy filmik o jakimś ciekawym pasożycie pszczół (lub wypowiedź audio ze zdjęciem pasożyta). Mogą to być również mikropasożyty czyli: pierwotniaki, bakterie, grzyby, archeony czy wirusy.
2. Dać mu w tytule tagi: #pszczeleparazyty
3. Jeżeli filmik jest pionowy to można dać też tag: #shorts
4. Udostępnić w mediach społecznościowych z hasztagiem: #
  • Odpowiedz
@Megachilidae: nie potrafię dobrać słów, by wyrazić radość z tej nominacji. Zwłaszcza, że wczoraj przyznano oskary, czuje się prawie jakby zdobyła te nagrodę. Dziękuje Ci Meg ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz