Wpis z mikrobloga

Ostatnio trafiłem na kolejny świetny model statku. Praca nad nim trwała 10 lat, ponieważ autor chciał zbudować kadłub w kolorze Dark Brown i musiał czekać, aż większość wymaganych części pojawi się w tym kolorze
Co o nim sądzicie?
Więcej zdjęć znajdziecie tutaj: https://www.flickr.com/photos/sebeus/50997370284/in/photostream/

#lego #statki #morze
Pobierz damw - Ostatnio trafiłem na kolejny świetny model statku. Praca nad nim trwała 10 lat...
źródło: comment_1619418705M0oT4HnxVkWgu9tZ7SHo8U.jpg
  • 25
Nie mogę znieść tego, jak coś jest niekompletne, a jakby taki statek stał u mnie rozbabrany przez 10 lat, to musiałbym mieć nerwy ze stali xD


@firunna: nie dotarłem do informacji, czy budował faktycznie przez 10 lat, czy np 10 lat temu w jakimś stud.io zrobił projekt i czekał na klocki, czy może 10 lat temu sobie zaplanował budowę, a zrobił to dopiero ostatnio (w sensie wrócił do projektu, sprawdził czy
@damw jak to działa? Możesz sobie wybrać elementy z katalogu i zamówić i przyjdą ci dokładnie te 123 elementy które zamówiłeś, czy musisz kupować jakieś pakiety części i z nich 90% ląduje w pudle a ty kupujesz dla tych sześciu potrzebnych?
@Cauchemar7: a klocki możesz zbierać jak chcesz.
Masz strony typu bricklink, gdzie wybierasz od poszczególnych sprzedawców tylko interesujące cię klocki, płacisz tylko za nie + wysyłkę i pakowanie (na allegro też się tak da, ale jest dużo mniejszy wybór). Możesz kupować zestawy, które zawierają jak najwięcej interesujących cię klocków.
Możesz korzystać z Pick a Brick oraz Bricks & Pieces bezośrednio w Shop@Home (oficjalna strona lego) gdzie też płacisz tylko za wybrane
mysle ze to kolejny przyklad ilustrujacy jak duzo lepsze sa kreacje MOC od zestawow oryginalnych.


@bluehead: i tak i nie.
Zestawy półkowe muszą trzymać się różnych wytycznych i wśród nich jest między innymi cena. Jeśli będzie za duża, mało osób kupi, i koszt opracowania się może nie zwrócić.
W przypadku MOC'ów wcale nie ma na świecie dużo osób, które tworzą MOC na tym poziomie. A jak już nawet coś takiego zrobią,
Zestawy półkowe muszą trzymać się różnych wytycznych i wśród nich jest między innymi cena.


@damw: tak, tak doskonoale rozumiem, ale UCS'y gdzie cena nie gra takiej roli moglyby byc bardziej dopracowane, a nie sa. Ostatni IST to jakas kpina. Tona klockow w jednym kolorze i 2 figurki no xD
@bluehead: ja tutaj jakiegoś zdania nie mam. Nie zbieram SW w ogóle, tym bardziej UCS. Więc nie mam swojego egzemplarza, nie interesowałem się tym zestawem i nie szukałem recenzji. Więc nie trafiłem na info co ludzi wkurza i czy faktycznie spoko ten zestaw czy wprost przeciwnie :/
@damw: Ludzie wydajac tyle kasy nie chca sie przyznac ze wtopili, ja sie wyleczylem po Falconie. Juz ci kiedys pisalem jak bardzo rozczarowany bylem. Szpary, klejone na sline, niewykorzystane mozliwosci wewnatrz, lista jest dluga.
Szpary, klejone na sline


@bluehead: no tego nie potwierdzę bo nie macałem

niewykorzystane mozliwosci wewnatrz

a to chyba jednak potwierdzę. Bo gdzieś tam dawno temu rzuciło mi się w oczy jak się buduje kadłub tego statku, i tam w środku to tylko konstrukcja nośna była i nic więcej.
do tego model jest bardzo ciezki.


@bluehead: no 4k klocków musi ważyć. Zwłaszcza przy tym rozmiarze. Ile on ma? 120-130 cm długości? Masa dużych klocków to i swoją wagę ma. A gdyby jeszcze środek ogarniali, to cena mocno w górę by poszła (oraz waga i ilość klocków).
Jeśli dobrze pamiętam, to UCSy to raczej modele półkowe są - do pokazywania a nie zabawy. Może właśnie dlatego są tak gówniane w środku,