Wpis z mikrobloga

Mirki, wielkie uznanie dla wkrętarki Parkside zielonej. Mam ja z 5 lat. Obecnie służy mi do szlifowania różnych rzeczy, zaczęło się dwa lata temu kiedy zaszlifowała dwukrotnie złe położony barwnik na kanapie, dostała mocno po dupie. Wczoraj szlifowałem około 9 godzin jakieś 50m2 ścian ze starej farby w piwnicy. W pewnym momencie w końcu nadszedł jej czas, przestała chodzić i coś grzechotało w środku.

Nie chciałem takiej fajnej wkrętarki dać na straty, wiec postanowiłem dać ja do naprawy, baterie dałem na ładowarkę, a do roboty zaprzęgnąłem inny sprzęt. Po godzinie bateria pełna, wrzuciłem do wkrętarki i z ciekawości wcisnąłem przycisk. ZACZĘŁA PRACOWAĆ NORMALNIE. Skubanej po prostu padła bateria, tylko objawy były nieco inne niż zawsze.

Ja tym ustrojstwem wiercę w miękkich ścianach, szlifuje drewno, ściany, kanapy itp., wkręcam wykręcam. To jest wkrętarka do zadań specjalnych ( ͡ ͜ʖ ͡)
#remontujzwykopem #remont #wkretarka #parkside
KubaJam - Mirki, wielkie uznanie dla wkrętarki Parkside zielonej. Mam ja z 5 lat. Obe...

źródło: comment_1619335153pI8qtsSqjLVakA7GDjHEgf.jpg

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
  • 0
@Flaklypa: do pierwszych puszek farby, nie dodaliśmy wody i po pomalowaniu okazało się, ze na kanapie powstała warstwa Ok 1-2mm farby, zamiast wsiąknąć w materiał i mieć fakturę materiału. I te właśnie skorupę musieliśmy szlifować.

To jest ta rzecz, której nie pamiętałem z poradników DIY na YT. Drugie nakładanie farby poszło bez problemów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@fala_ai: Pokaz później jak Ci poszło. Mam dwa samochody w firmie, którym przydałoby się szlifowanko lamp ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
Kurcze ja mam problem. Co prawda nie posiadam parkside ale zamontowałem podobny krążek na swoją wkrętarkę. Do krążki przyczepiłem papier ścierny na rzep i chciałem przeszlifować ścianę ale za cholerę to nie idzie. Krążek przeskakuje po ścianie i nie da się tym szlifować. Robię coś źle? Zły papier, w sensie że lipny jakiś? Myślałem, że pójdzie gładko i przyjemnie a tu dupa. Jakoś nie idzie ta robota tak jak powinna.
  • Odpowiedz
  • 0
@bosman1705: To musiałbyś chyba pokazać jakies wideo co to za potwor to skacze po ścianie i nie mozna go utrzymać. Lepsze są te dyski z gąbka, one wybaczają niedokładności w ścianach. Pokaz jakieś foto.
  • Odpowiedz
@fala_ai https://allegro.pl/oferta/zestaw-do-polerowania-regeneracji-lamp-reflektorow-8387990882 ja korzystałem z takiego rozwiązania tylko gdzieś taniej znalazłem.. Generalnie najważniejszy jest ten czpień do wkretarki i kółko z rzepem na gąbce która amortyzuje. Gradacji papieru używałem 800, 1000, 1200, 1500, 2000, 2500, 3000 (wszystko wodne, w zestawie który wysłałem są po dwie sztuki każdego) i na koniec pasta polerska na gąbce która też jest w zestawie.
  • Odpowiedz