Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@erni13: nie ma czegoś takiego jak prędkość minimalna, niech każdy jeździ tak, żeby czuł się bezpiecznie i było zgodnie z prawem

@r333m4k444:

Za zbyt wolną jazdę grozi mandat w wysokości od 50 do 200 zł oraz 2 pkt karne. Kierowca zobowiązany jest poruszać się z taką prędkością, aby nie utrudniać ruchu pozostałym kierującym. ... Zbyt wolna jazda może utrudniać ruch pozostałym kierowcom.
  • Odpowiedz
jeśli dobrze pamiętam to jest coś takiego jak prędkość minimalna XD


@erni13: jest, jednak nie podaje się określonych prędkości

Ze wszystkiego, co zostało napisane o bezpiecznej prędkości, można wysnuć wniosek, że im wolniej porusza się samochód, tym lepiej dla wszystkich. Byłoby to jednak błędne założenie, co wynika również z przepisów kodeksu drogowego. W art. 19. ust. 2 pkt 1 czytamy bowiem: „Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością nieutrudniającą jazdy innym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@erni13: faktycznie jedzie jak #!$%@?. Nie raz zdarza mi sie wyprzedzać osobówki. Jednak najbardziej sie rozczarowałem jak po 2latach jazdy NL/DE przyjechalem zrobic serwisy w polsce. Tutaj sie jezdza jak #!$%@?. Jedziesz sobie 80 po zadupiach i nagle jakis #!$%@? patelniarz bierze Cie na przejsciu 82/h... no w dupe ja sie nie dziwie, że Wy macie takie zdanie o kierowcach ciezarowek jak tu taka patologia na kraju jezdzi
  • Odpowiedz
  • 4
Przejezdzajac przez knieje, wioski z dziurawym asfaltem i szerokoscia na poltora wozu nieraz taki agent siedzial na zderzaku badz wyprzedzal. Logiczne, ze przy zlej nawierzchni i nieznajomosci terenu nie #!$%@?, no ale on pewnie zna wszystko jak własną rękę i takimi memami trzeba ego podbic...nigdy tych ludzi nie zrozumiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@erni13: No fajnie, ale jak na obwodnicy się robi korek, bo jakaś łajza jedzie 70 km/h ską czy autostrada, to nie jest fajnie. Drogi szybkiego ruchu są, nomen omen, do szybkiej jazdy
  • Odpowiedz