Wpis z mikrobloga

Ja już po szczepieniu( ͡° ͜ʖ ͡°)

wychodzę ze sklepu z zakupami, piąteczek piątunio, patrze:
i widze jak mi ktoś zaparkował na samochodzie pic rel. (mój ten czarny renault)
wezwany przez ochronę kierujący oplem stwierdził, że nie widzi problemu i że w ogóle było ciasno i tylko się lusterkami przecież nic sie nie stało. Oboje mamy stary samochód więc co ja w ogóle chce od niego, on polisy mi nie da bo nie bo po co bo RODO i w ogóle nie, przecież nic się nie stało

tldr 2h czekania na policję, mandat dla opla - o dziwo trzeźwy

Po przyjeździe (po 2godzinach) bagiety poinformowały Pana od opla,
że jego obowiązkiem jest przekazać dane polisy,
bardzo nie chciał tego zrobić,
dmuchanie w alkomat bo trzeba być niezłym akrobatą albo #!$%@? żeby tak zaparkować
i tu pan się bardzo upierał żebym ja też dmuchał,
bagieta musiał tłumaczyć że nie poruszając się pojazdem w chwili zdarzenia mogę być nawet całkiem pijany i to nie ma nic do rzeczy.
Pani bagietowa natomiast na jego tłumaczenie, że no było ciasno tam drugi samochód stał krzywo itd. usiłowała wytłumaczyć mu, że w takim wypadku szuka się innego miejsca, no on "nie widzi problemu".
Skończyło by się w tym momencie, gdy policjant stwierdził, że no parking teren prywatny
i tu sobie przypomniałem o takiej ładnej tablicy przed wjazdem i mówie, że na 90% jest tu strefa ruchu.
Błysk w oku policjanta, to my objedziemy i sprawdzimy. Wracają, - proszę Pana na 100% jest - także ma Pan dwa wyjścia:
- przyjmuje Pan mandat albo kierujemy wniosek do sądu.
- A ta druga opcja? ¯\_(ツ)_/¯

stary dziad myślicie? otusznietymrazem - młody typek, samochód chyba na rodziców.

#samochody #szczepienia #parkowanie #polskiedrogi ##!$%@?
uau - Ja już po szczepieniu( ͡° ͜ʖ ͡°)

wychodzę ze sklepu z zakupami, piąteczek pi...

źródło: comment_1619210768AopH8T4bx0WtVTcLdduZ0A.jpg

Pobierz
  • 233
  • Odpowiedz
  • 10
Akrobata to mało powiedziane ( _)
A tak serio, co daje strefa ruchu w takich okolicznościach, że koleś Ci zaparkował na samochodzie?
  • Odpowiedz
jak ktos zaczyna #!$%@? o rodo to juz mam 100% pewnosci ze rozmawiam z #!$%@? debilem ktory nawet nie wie kogo to dotyczy xD
#!$%@? takich pajacy jak tylko sie da
  • Odpowiedz
@Anonima: teren prywatny = brak mandatu
strefa ruchu = obowiązują przepisy jak na drodze publicznej, często janusze pod sklepami się wykłucają ze teren prywatny i on może #!$%@?ć maniane (pierszeństwo na skrzyżowaniach na parkingu itd)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Strefa_ruchu

Z prawnego punktu widzenia przestrzeganie zasad ruchu na drogach wewnętrznych nie jest obowiązkowe[a][2], dlatego odpowiednie służby porządkowe (np. policja) nie zawsze mogą interweniować w przypadku typowych wykroczeń drogowych[3]. Zarządca drogi, ustanawiając strefę ruchu, jednoznacznie informuje
  • Odpowiedz
@jestemtunew: troche pożyjesz to będziesz wiedział, że kamerka/podpisane oświadczenie / notatka policji są bardzo wartościowym zabezpieczeniem roszczeń
  • Odpowiedz
@uau troszke pozyje? Oj... nie bede tu sie z Toba licytowal na wiek. Za stary na to jestem. Troszke pozyjesz to bedziesz wiedzial ze oswiadczenie mozna sobie wsadzic w dupe, a wazne jest ukaranie sprawcy kolizji przez policje. Notatek juz nie ma ladnych pare lat. Zaklad kontaktuje sie bezposrednio z policja nt okolicznosci zdarzenia. Chodzi mi o to ze nie chcial Ci dac polisy przy policji. Tak na prawde nie jest Ci
  • Odpowiedz
@jestemtunew: troszkę pożyjesz tzn. przeżyjesz paru zjebów (można nie mieć kolizji do emerytury albo przeżyć ładnych parę do 30) to będziesz wiedział, że:
spisane oświadczenie, tak teraz mniej ważne niż kiedyś, ale lepiej mieć coś

nagranie z kamerki, akurat miałem żeby było śmiesznie szkodę z drugiej strony samochodu miesiąc temu - nagranie + nr polisy i kasa w 2 dni na konto - nie czekaliśmy 2h załatwiliśmy z typem sprawę w
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 206
@boctok: > XDDDD Policje o takie coś wzywać hahahahhaa co cpia życiowa.

Oczywiście, że powinien wezwać policję , żeby kolesia nauczyć mandatem jak parkować poprawnie.
  • Odpowiedz
jak masz tylko numer polisy i nawet nie masz imienia i nazwiska kierującego (bo np. kto inny jest właścicielem) to się bujasz 2 lata w sądzie - przerabiałem. hajs się zgadza ale stracony czas to swoje


Jak policje wzywasz?? Mozesz sama polise podac i wystarczy. Zaklad i tak ustali. Jak sprawca przyjmie mandat to o zadnym sadzie przeciez nie ma mowy. Nie wazne czy kierowal wlasciciel, brat czy kuzyn
  • Odpowiedz
@jestemtunew: Ty czytać umiesz kolego czy bratem tego kierowcy opla jesteś? jak policję wzywam jak dzisiaj to mam spokój, i tak pewnie by ubezpieczyciel ustalił by nr polisy, policjanci dopilnowali żeby mi podał wszystkie dane dzięki czemu już mam szkodę zgłoszoną.
Mówie o sytuacji gdy nie ma policji/nagrania/oświadczenia tylko numer polisy wyciągniety po nr rejestracyjnym i jakichś zdjęciach, gdybym wysłał takie zdjęcie jak w tym wątku do TU, a właściciel był
  • Odpowiedz
@uau a ty czytac umiesz? Przeciez ci powtarzam. Co policjanci ci przypilnowali? Ze dal ci polise? Przeciez sam to ustalisz w 10 sekund. O to mi chodzi... Wiadomo ze policja jest potrzebna na miejscu tylko rozwala mnie twoj tekst" policjanci przypilnowali zeby mi dal polise" no zajebista łaske ci zrobili. Dobrze ze bronia go nie straszyli...
  • Odpowiedz